Masz gry w launcherze Bethesdy? Nie zapomnij o nadchodzących zmianach

DOOM Eternal - demon
PC

Bethesda potwierdziła niedawno, że zamyka swój autorski launcher i pozwoli graczom na przeniesienie swoich gier i postępów na platformę Steam. Wreszcie ujawniono termin rozpoczęcia migracji.

Swoje konta przeniesiecie na Steam już od 27 kwietnia. Do tego czasu udostępnione zostaną szczegółowe instrukcje migracji, które ułatwią Wam przeniesienie swoich gier na nową platformę. W dniu rozpoczęcia procesu w sieci pojawi się specjalne narzędzie przygotowane na potrzeby migracji na nową platformę.

Kiedy już połączycie swoje konta, wszystkie Wasze zapisy (z nieokreślonymi wyjątkami w których save’y będzie trzeba kopiować ręcznie), zakupy i wykupione abonamenty przeniosą się na Steam. Kiedy jednak Wasza płatna subskrypcja wygaśnie, będziecie musieli odnowić ją ręcznie już na platformie Steam.

Nie mam dobrych wieści dla osób z wolnym połączniem z internetem. Po przeniesieniu swoich gier na Steam będziecie musieli pobrać je ponownie. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale najwyraźniej konieczne do poprawnego działania w przypadku zmiany platformy.

Launcher Bethesdy zostanie wyłączony w maju 2022 roku. Jeśli nie zdążycie do tego czasu połączyć kont, spokojna głowa – będziecie mogli przenieść swoje gry, zapisy i zakupy nawet po zamknięciu usługi.

Jeśli macie dodatkowe pytania co do procesu migracji i tego, co stanie się z Waszymi grami po zamknięciu konta Bethesda, koniecznie zerknijcie do udostępnionego dokumentu z najważniejszymi odpowiedziami – znajdziecie go w tym miejscu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie