Bethesda pozbędzie się swojego launchera. Co z grami zakupionymi na platformie?

Bethesda gry
PC

Bethesda ogłosiła, że zamierza w nadchodzących miesiącach zakończy wsparcie swojego launchera. Zakupione gry oraz zawartość wirtualnego portfela zostanie niebawem przeniesione na konta Steam.

Dziś na Twitterze Bethesda Polska pojawił się poniższy wpis. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że kiedykolwiek któryś z większych wydawców zrezygnuje ze swojej własnej platformy. Pozbycie się launchera to jedno, ale przeniesienie zawartości akurat na Steam wydaje się być jeszcze mniej prawdopodobnym rozwinięciem sprawy. W końcu Bethesda obecnie należy do Microsoftu, więc wielu osobom mogłoby się wydawać, że to właśnie cyfrowy sklep „zielonych” byłby miejscem, gdzie mieliby się przenieść gracze.

Migracja biblioteki i portfela z launchera Bethesda na platformę Steam zostanie udostępniona z początkiem kwietnia 2022 roku. Gracze będą mogli przenieść 100% posiadanych produkcji bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, co dotyczy także funduszy, którymi doładowali swoje konto.

Pozbycie się launchera nie oznacza skasowania kont bethesda.net. Wręcz przeciwnie, ponieważ wydawca namawia, by zachować swoje profile. Gracze w dalszym ciągu będą z nich korzystać, ogrywając tytuły na Steamie.

Launcher Bethesdy zakończy swój żywot w maju 2022 roku.

Szczegółowe FAQ w języku polskim znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie