Bethesda Launcher wkrótce zniknie. Oto jak przenieść swoje gry na Steam

Bethesda - gry
PC

Bethesda Launcher oficjalnie odchodzi w zapomnienie i można już przenosić swoje konta z grami na platformę Steam. Proces migracji nie jest specjalnie skomplikowany i wymaga tylko paru kliknięć.

Jeśli zgromadziliście na swoim koncie Bethesdy gry na PC, musicie tylko połączyć je ze swoim kontem Steam, udać się pod ten adres i rozpocząć migrację na Steam. Cały proces powinien potrwać kilka minut, a gdy się skończy, wszystkie Wasze gry i zakupy zostaną przeniesione na platformę Valve. Będziecie mogli zainstalować przeniesione tytuły od razu po zakończeniu migracji.

W tym miejscu warto przypomnieć, że nawet jeśli pobraliście gry przez Bethesda Launcher, będziecie musieli zainstalować je ponownie za pośrednictwem Steam. Większość stanów zapisów przeniesie się automatycznie, ale niektóre gry będą wymagać manualnego przerzucenia save’ów, więc lepiej nie odinstalowujcie żadnych produkcji przez pobraniem nowych kopii – przezorny zawsze ubezpieczony.

Zamknięcie launchera Bethesdy nie oznacza jednak, że stracicie dostęp do swojego konta. Takowe wciąż pozostanie aktywne, więc nie musicie się spieszyć z migracją jeśli nie macie na nią teraz czasu. Aplikacja wydawcy ma działać do 11 maja, więc do tego czasu możecie korzystać z niej do uruchamiania gier ze swojej biblioteki.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie