Polska gra na UE5 w mrocznych Karpatach. Jest data premiery we wczesnym dostępie

Beast
Newsy PC

Polskie studio False Prophet ujawniło, kiedy brutalna gra RPG o tytule BEAST trafi do wczesnego dostępu na Steam. Mamy również świeżutki, ociekający mrokiem zwiastun.

Wiemy już, kiedy BEAST od polskiego studia False Prophet zawita na Steam. Wczesny dostęp do produkcji rozpocznie się już 25 października 2023 roku, a pełna wersja zostanie wydana w niesprecyzowanym jeszcze okresie roku przyszłego.

Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5, a deweloper chwali się, że BEAST zaoferuje rewolucyjne podejście do gatunku gier taktycznych poprzez wprowadzenie wyborów moralnych, które w czasie rzeczywistym wpływają zarówno na walkę, jak i na narrację.

W surowej średniowiecznej epoce, rozdartej przez plagi i konflikty zbrojne, gracze zadecydują czy chcą ćwiczyć, czy egzorcyzmować swoją wewnętrzną bestię. Na każdego czeka szereg trudnych moralnie decyzji, które bezpośrednio przełożą się na rozgrywkę.

False Prophet

BEAST to gra turowa z elementami RPG, przenosząca nas do mrocznych, pełnych zarazy i herezji średniowiecznych Karpat. Walka ma być dynamiczna, choć turowa, a narracja tak zaprojektowana, aby popychać graczy w labirynt trudnych decyzji. Tytuł ma zaoferować nam około 40 godzin rozgrywki.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie