Battlefield jak Counter Strike? Oto najnowszy plan EA

Battlefield jak Counter Strike? Oto najnowszy plan EA
E-sport Newsy PC PS4 XOne

EA patrzy z podziwem na to, w jaki sposób Counter Strike opanował scenę e-sportu.

W trakcie Credit Suisse 2016 Annual Technology Conference w Arizonie, szef EA Peter Moore wypowiedział się na temat przyszłości marki Battlefield. Okazuje się, że od przynajmniej sześciu miesięcy rozwijany jest plan, dzięki któremu BF miałby stać się drugim Counter Strike’iem.

W ostatnich latach mocno przyglądamy się e-sportowi, a w ciągu sześciu miesięcy stwierdziliśmy, że to najwyższy czas, aby w niego zainwestować. Nie chodzi tutaj tylko o nasze licencje. Nasz kalendarz na 2017 rok pokazuje nasze pełne zaangażowanie w tworzenie konkurencyjnego trybu gry dla serii Battlefield – twierdzi Moore i dodaje, że głównie chodzi o multiplayer.

Istnieją mikrotransakcje zwane BattlePacks, które pozwalają rozwijać postać. Z wielkim podziwem patrzymy też na Counter Strike: Global Offensive, gdzie udało się świetnie połączyć wiele elementów i fenomenalnie zaangażować społeczność – dodaje szef EA.

Czyżby w planach miał pojawić się nowy tryb rozgrywki w Battlefield, który producent będzie rozwijać z myślą o e-sportowej scenie? Na to wygląda. Czekamy na efekty i pierwsze konkretne ogłoszenia.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie