Battlefield 6 - fanowska grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Zapowiedź Battlefield 6 może się opóźniać przez (dosłownie) kosmiczne problemy

Branżowy informator twierdzi, że pokaz zwiastuna Battlefield 6 mó zostać przesunięty w czasie przez problemy z pewną rakietą. Jeśli to prawda, trailer być może ujrzymy już bardzo niedługo.

Niedawno sieć obiegły plotki mówiące, że zwiastun BF6 ukaże się na początku maja i najczęściej wskazywało się szósty dzień tego miesiąca. Jak widać, trailera jak nie było tak nie ma i fani serii zaczynają powoli tracić cierpliwość.

Znany informator, Tom Henderson, podzielił się swoimi przypuszczeniami odnośnie wspomnianej obsuwy. Według niego, EA opóźniło pokaz zwiastuna z uwagi na możliwą, realną katastrofę chińskiej rakiety, nad którą niedawno utracono kontrolę i miała rozbić się w bliżej nieokreślonym punkcie na Ziemi.

Henderson wspomina, że na zwiastunie gry ujrzymy scenę, w której rakieta kosmiczna eksploduje zabijając pobliskich wojaków. Według niego, EA mogło opóźnić zapowiedź gry, aby uniknąć tragicznego zbiegu okoliczności.

Jeśli trailer Battlefield faktycznie opóźniono, to właśnie dlatego. (…).
W zwiastunie wybucha rakieta i spada na ziemię zabijając żołnierzy. Wypuszczenie trailera (jeśli dojdzie do katastrofy) byłoby złym posunięciem.

– pisze Tom Henderson na Twitterze

Henderson zaznaczył później, że nie wie, czy zwiastun w ogóle został opóźniony. To tylko jego przypuszczenia, jednak – jakby nie patrzeć – są one sensowne. Opóźnianie kampanii marketingowej przez tragiczne lub kontrowersyjne wydarzenia na świecie nie jest niczym nowym.

Jeśli pokaz Battlefield 6 faktycznie został przesunięty przez wspomnianą rakietę, zapewne odbędzie się on już niedługo. Nieszczęsna rakieta rozbiła się niecałą dobę temu na Oceanie Indyjskim i na szczęście nie zrobiła nikomu krzywdy. Oznacza to, że EA uniknie nieprzyjemnych porównań i może w spokoju pokazać nową odsłonę Battlefield.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się