Grafika z prequela Battlefield 6

Szykujcie się na powrót wielu mechanik w Battlefield 6

0 komentarzy

Według znanego insidera odpowiedzialnego za przecieki Battlefield 6 twórcy chcą rozwinąć wiele mechanik znanych z poprzednich części. Oprócz tego wprowadzą cykl dnia i nocy, który będzie miał spore znaczenie dla rozgrywki.

Od oficjalnej zapowiedzi nowych Battlefield minęły zaledwie dni, a coraz więcej dowiadujemy się na temat nadchodzących odsłon. Jeszcze w tym roku zagramy w kolejną odsłonę z core’owej serii, a oprócz tego studio szykuje dla nas grę na urządzenia mobilne.

Wróćmy jednak do tematu „dużego” Battlefielda. Tom Henderson, który jest odpowiedzialny za wiele przecieków w temacie omawianej gry, zebrał zestaw kolejnych informacji. Według niego DICE chce skupić się na wielu ulepszeniu mechanik znanych z poprzednich odsłon.

Studio miałoby w nadchodzących tygodniach promować przede wszystkim jeszcze bardziej dynamiczną rozgrywkę, niż w prequelach. Wszystko dzięki systemowi dnia i nocy oraz zmiennej pogodzie. Powróci również Levolution, dzięki któremu mapy w grze będą posiadały masę interaktywności. Nie zdziwiłbym się, jeżeli w produkcji pojawi się możliwość dosłownie zniszczenia całej mapy na miliony sposobów.

Henderson podaje także, że kolejny Battlefield nie będzie miał w nazwie „6”. Wiąże się to z tym, że DICE chce w swój sposób stworzyć reboot serii. Czy rzeczywiście tak będzie? Najnowszy BF musiałby okazać się rewolucją, a nie tylko ewolucją. Coraz więcej pytań, a tak mało odpowiedzi. Miejmy nadzieję, że nadchodzące tygodnie ujawnią nam więcej szczegółów.

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się