Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 – szansa na zagranie już jutro. Oto szczegóły

Electronic Arts przypomina, że 14 sierpnia odbędzie się druga tura zamkniętych testów alpha Battlefield 5. DICE chce skupić się m.in. na tempie postępów gracza.

Jeśli nie załapaliście się na pierwszą zamkniętą alphę Battlefield 5, być może teraz uśmiechnie się do Was szczęście. DICE odpala kolejne testy już jutro (14 sierpnia) i ponownie rozsyła do wybranych graczy zaproszenia (jedynie na PC). Kto natomiast wziął udział we wcześniejszych testach, otrzymany klucz może wykorzystać również w drugiej turze i ponownie sprawdzić Battlefield 5 przed premierą. Deweloperzy nie podają, do kiedy potrwa sprawdzanie gry. Ograniczono się do zdawkowego – alpha będzie dostępna przez ograniczony czas.

Battlefield 5 – co sprawdzimy podczas testów?

Jak podkreślono: Druga zamknięta alpha jest oparta bezpośrednio na pierwszej zamkniętej turze i nie będzie zawierać żadnych zmian, jeśli chodzi o mapy, tryby, broń i pojazdy. Kto chce zobaczyć, jaka zawartość była dostępna w poprzednich testach i przy okazji spojrzeć na wymagania sprzętowe Battlefield 5, niech zajrzy do naszej wcześniejszej wiadomości.

DICE zaznacza, że jest jednak kilka istotnych zmian w drugiej turze testów, które deweloper chce ocenić:

W tych testach skupimy się na tempie postępów gracza. W oparciu o to, jak szybko gracze zdobywali punkty i awansowali na kolejne stopnie w pierwszej zamkniętej alfie, wprowadziliśmy pewne zmiany, które powinny przypaść do gustu wszystkim graczom, niezależnie od stylu gry i poziomu umiejętności.

Dokonaliśmy także poprawek w matchmakingu i usunęliśmy błędy związane z dołączaniem do drużyn.

W dalszym ciągu testujemy takie aspekty rozgrywki jak balans map, broni i pojazdów, tak aby mecze dostarczały rozrywki, były sprawiedliwe i nagradzały graczy o dużych umiejętnościach. Chcemy także ocenić nowe systemy, takie jak wyczerpanie i ruchy żołnierzy, aby znaleźć złoty środek. Od strony technicznej ocenimy Battlefield V w trakcie faktycznej rozgrywki. Mamy tu na myśli stabilność serwerów, jakość połączenia i matchmaking.

DICE dodaje, że wiele uwag z pierwszej alphy zostało zauważonych i uwzględnionych: W trakcie otwartej bety będziecie mogli bliżej zapoznać się z tymi zmianami, ale w drugiej zamkniętej alfie chcielibyśmy, abyście się skupili na matchmakingu, dołączaniu do drużyny oraz po prostu na normalnej grze, abyśmy mogli ocenić zmiany w poziomach trudności.

Dajcie znać, czy dostaliście może już maila od EA z oczekiwanym kluczem!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%