Jaki PC do Battlefield 5? Wymagania sprzętowe minimalne oraz zalecane i testy alpha

Jaki PC do Battlefield 5? Wymagania sprzętowe minimalne oraz zalecane i testy alpha
Newsy PC Polecamy! Wymagania sprzętowe gier

Electronic Arts ujawnia dzisiaj to, na co wielu graczy czekało – Battlefield 5 wymagania sprzętowe dla wersji PC. Poznaliśmy minimalną i zalecaną konfigurację, choć dotyczą one wersji alpha. Mimo to już teraz można wstępnie oszacować, czy nasz komputer da sobie radę ze strzelaniną.

Jeśli czekacie z niecierpliwością na kolejną odsłonę serii Battlefield, być może już dzisiaj będziecie mogli w nią pograć. 28 czerwca ruszają bowiem zamknięte testy alpha shootera (szczegóły poniżej) i z tej okazji deweloperzy przedstawili minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe Battlefield 5. Podana specyfikacja dotyczy wersji alpha i z pewnością jeszcze się zmieni w procesie optymalizacji gry. Jednak już teraz możemy zobaczyć, czy produkcja jest sprzętożerna.

Battlefield 5 wymagania sprzętowe (alpha)

Minimalne wymagania Battlefield 5:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor (AMD): AMD FX-8350
 • Procesor (Intel): Core i5 6600K
 • PAMIĘĆ: 8 GB RAM
 • Karta graficzna (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1050 / GTX 660 2 GB
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon HD 7850 2 GB
 • Wersja DirectX: Karta graficzna zgodna z DirectX 11.0 lub równorzędna
 • Internet: 512 KB/S lub szybszy, stałe połączenie z Internetem
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Zalecana konfiguracja sprzętowa Battlefield 5:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 • Procesor (AMD): AMD FX 3 Wraith
 • Procesor (Intel): Intel Core i7 4790 lub równorzędny
 • Pamięć: 12–16 GB RAM
 • Karta graficzna (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon RX 480 4 GB
 • Wersja DirectX: Karta graficzna zgodna z DirectX 11.1 lub równorzędna
 • Internet: 512 KB/S lub szybszy, stałe połączenie z Internetem
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Battlefield 5 – zamknięte testy alpha – szczegóły

Jak wspomnieliśmy, dzisiaj niektórzy gracze będą mogli załączyć Battlefield 5. Dzięki temu i kilku innym testom będziemy mogli sprawdzić stabilność serwerów, a opinie uczestników pozwolą nam poprawić pewne aspekty gry. Gdy tylko uczestnicy zamkniętej alfy otrzymają dostęp do wczesnej wersji gry, zaczniemy prace nad zapewnieniem stabilności, balansu rozgrywki i nie tylko, by przygotować się na październikową premierę Battlefield V – tłumaczą deweloperzy.

Oto najważniejsze informacje w formie pytań i odpowiedzi, które opublikowano na oficjalnej stronie Battlefield 5:

Kto może wziąć udział w zamkniętej alfie?

Dostęp do zamkniętej alfy Battlefield V uzyskają tylko ci gracze, którzy otrzymali zaproszenie. Wczesna wersja gry przeznaczona jest na komputery PC i będzie dostępna tylko w języku angielskim.

Battlefield 5

Jak wykorzystać zaproszenia?

Zaproszenia z kodami aktywacyjnymi do zamkniętej alfy zostaną wkrótce rozesłane niewielkiej grupie graczy Battlefield. Aktywacja kodów odbędzie się poprzez aplikację Origin.

Od kiedy zamknięta alfa Battlefield V będzie dostępna dla graczy?

Zamknięta alfa rozpocznie się 28 czerwca i będzie dostępna tylko przez ograniczony czas.

Jakie tryby gry i mapy będą dostępne podczas zamkniętej alfy? 

Szczęśliwcy, którzy otrzymają zaproszenia, będą mogli ruszyć do walki w trybie Podboju oraz wypróbować Wielką Operację „Upadek Norwegii”. Ta rozgrywająca się na mapie „Arktyczny Fiord” operacja pozwoli wam rozegrać dwa pierwsze dni misji i wypróbować dwa tryby powiązane z Wielkimi Operacjami: Desant i Przełamanie.

Podczas Desantu wcielicie się w spadochroniarzy, których zadaniem jest wylądowanie na polu bitwy i zniszczenia artylerii wroga, lub w obrońców starających się odeprzeć ich atak. Szaleńcze walki w trybie Przełamania polegają na przejmowaniu kolejnych sektorów lub stałym powstrzymywaniu najeźdźców dzięki kreatywnemu planowaniu.

Tryb Podboju to ponadczasowy klasyk serii Battlefield, w którym dwie drużyny korzystają z pojazdów i oddziałów piechoty, by przejąć większość kluczowych punktów kontrolnych na mapie.

Battlefield 5

Czy w zamkniętej alfie pojawią się wyzwania i nagrody?

Tak – podczas zamkniętej alfy otrzymacie dostęp do jednego Zadania Specjalnego oraz kilku codziennych rozkazów. Zadanie Specjalne składa się z serii mniejszych zadań, które przetestują wasze umiejętności na polu bitwy. Za jego wykonanie otrzymacie nieśmiertelnik Battlefield V , który zostanie przypisany do waszego profilu, jeśli kupicie pełną wersję gry po premierze. Uwaga: aby śledzić postęp Zadania Specjalnego, należy je aktywować w zakładce „ZADANIA” w menu głównym.

Jak sama nazwa wskazuje, rozkazy codzienne to krótkie wyzwania, zmieniające się każdego dnia. Przykładowo, celem takiego rozkazu może być uszkodzenie wrogiego pojazdu lub zabicie kilku wrogów z określonej klasy. Podczas zamkniętej alfy nie otrzymacie żadnych nagród za wykonywanie codziennych rozkazów, ale przewidujemy je w pełnej wersji gry.

Czy podczas zamkniętej alfy zagramy w tę samą wersję gry Battlefield V, co na EA PLAY?

Nie. Wersja przygotowana dla zamkniętej alfy jest bardzo podobna, ale dodaliśmy do niej tryb Podboju, wspomniane wyżej Zadanie Specjalne oraz możliwość ręcznego wzywania posiłków. Co więcej, złagodziliśmy nieco warunki pogodowe na śnieżnej mapie „Arktyczny Fiord” w stosunku do wersji dostępnej na EA PLAY.

Battlefield 5

Czy podczas zamkniętej alfy można rejestrować rozgrywkę lub prowadzić transmisje na żywo? 

Tak. Gracze mogą swobodnie dzielić się ze światem nagraniami z sesji zamkniętej alfy. Nie obowiązują ich żadne dodatkowe umowy o zachowaniu poufności. Czekamy na wasze filmy i opinie na temat rozgrywki.

Źródło: EA, opracowanie własne

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie