Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 dostanie wsparcie nowej technologii, która poprawi jakość grafiki

Nvidia umożliwi posiadaczom kart graficznych GeForce RTX jednoczesne włączenie ray tracingu oraz technologii Deep Learning Super Sampling w grze Battlefield 5.

Wygląda na to, że Deep Learning Super Sampling, czyli najlepiej znany jako DLSS, pojawi się w grze Battlefield 5 – donosi serwis DSO Gaming. Informacje pochodzą bezpośrednio ze slajdów firmy Nvidia dotyczących nadchodzącej karty graficznej GeForce RTX 2060.

Najważniejsze jest to, że będziemy mogli jednocześnie włączyć RTX i DLSS. Wielu graczy zastanawiało się, czy coś takiego byłoby możliwe. Nvidia potwierdza, że jak najbardziej. Póki co dotyczy to Battlefield 5 i nie wiadomo, jak będzie w przypadku innych gier.

Według zielonej ekipy, GeForce RTX 2060 jest w stanie uruchomić Battlefield 5 ze średnią płynnością na poziomie 90 fps z wyłączonym RTX i średnią 88 fps z włączonymi RTX i DLSS. Jeśli włączymy jedynie RTX, zobaczymy średnią 65 fps.

Co ciekawe – jak zaznacza wspomniany portal – w przeciwieństwie do Final Fantasy XV, który obsługuje DLSS tylko w 4K, Battlefield 5 będzie obsługiwał DLSS w rozdzielczości 1080p.

Deep Learning Super-Sampling (DLSS) to forma wygładzania krawędzi, która wykorzystuje specjalne rdzenie Tensor oraz technologię sztucznej inteligencji. W porównaniu do innych metod wygładzania, DLSS ma pozytywnie wpływać na wydajność oraz wygląd gier, w mniejszym stopniu obciążając GPU.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%