Battlefield 2042 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Battlefield 2042 odmieni najpopularniejszy tryb zabawy. Wszystko przez rozmiary map

DICE dzieli się kolejnymi ciekawostkami o Battlefield 2042. Tym razem studio opowiedziało trochę o charakterystyce map obecnych w grze. Tryb Podbój mocno się zmieni.

Zapowiedź i pierwszą prezentację rozgrywki z nowego Battlefield mamy już za sobą. Electronic Arts pokaże nam kolejne materiały z gry na pokazie EA Play Live już 22 lipca, ale do tego czasu i tak nie zabraknie ciekawych wieści.

Daniel Berlin, Design Director DICE, postanowił opowiedzieć trochę o mapach obecnych w grze. Deweloperzy podeszli do ich projektowania z nieco innej strony i zaoferują odświeżone doświadczenie.

Zmieniliśmy nasze podejście do projektowania poziomów, ponieważ nie było to tak proste jak (standardowe – red. ) powiększanie mapy i porcjowanie lokacji. To po prostu nie działa w ten sposób. Oparliśmy się więc na nowym typie mentalności projektowania, który nazywamy „klasteryzacją”. Klastrowanie oznacza, że będziesz miał przed sobą ogromne pole bitwy. Ale w ramach tego ogromnego pola bitwy znajdziesz też konkretne skupiska celów.

– powiedział Daniel Berlin na konferencji Microsoftu

Na innej konferencji DICE podano parę ciekawych przykładów wprowadzonych zmian. W dużym skrócie – każda większa mapa została podzielona na pomniejsze sektory, z czego każdy ma swoje punkty do przejęcia. Przejęcie wszystkich punktów w danym sektorze przypisze go do naszej drużyny i naliczy punkty. Regularne bitwy będą się toczyć w wielu punktach na całej mapie.

Podobny, choć nie identyczny, system znajdziemy chociażby w PlanetSide 2. Battlefield 2042 zaoferuje więc wyjątkowo świeże względem poprzednich odsłon serii podejście do trybu Podbój. Ciekawe, czy zda on egzamin praktyczny.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się