Battlefield 2042 dostało tryb Zombie i od razu go straciło. Chyba ktoś tego nie przemyślał

Battlefield 2042 - żołnierze z trybu Portal - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Twórcy Battlefield 2042 co jakiś czas wprowadzają do gry niestandardowe tryby w ramach Portal. W zeszłym tygodniu udostępniono Zombie Survival, które zostało niemal natychmiastowo usunięte z gry.

Słowa jednego z deweloperów jasno wskazują, że powodem takiej decyzji było to, jak gracze korzystali z trybu. Justin Wiebe sugeruje, że Zombie Survival negatywnie wpływało na system postępów. Najpewniej chodzi tu więc o to, że gracze nadużywali trybu w celu zdobycia punktów doświadczenia w prosty i szybki sposób.

Usunęliśmy tryb Zombie i zastąpiliśmy go trybem Gun Game. Mamy nadzieję, że uda nam się to naprawić w przyszłości i utrzymać to w zgodzie ze standardowy, systemem postępów. Zaostrzyliśmy również nasz proces recenzji, aby mieć pewność, że to się nie powtórzy. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.

– napisał Senior Design Director BF2042, Justin Wiebe, na Twitterze

Z podobnych powodów twórcy Battlefield 2042 ograniczyli liczbę punktów doświadczenia zdobywanych na serwerach graczy w BF Portal. Ciężko jest zapobiec niechcianym praktykom sprytnych użytkowników. Tym bardziej, że gra ma wiele innych problemów, na których również muszą skupić się deweloperzy.

Jeśli jednak chcecie wypróbować tryb Zombie, nic straconego. Gracze przygotowali swój wariant Zombiaków już dawno temu i powinniście znaleźć kilka serwerów skupiających się na nieumarłych w wyszukiwarce Portal.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie