Battlefield 2042 otrzymał tryb, którego domagali się fani serii

Battlefield 2042 - Portal Mode - roboty Szarik i samolot uciekają przed wybuchem
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Niedawno do Battlefield 2042 trafiła ostatnia w tym roku aktualizacja. Wraz z nią pojawiły się wyczekiwane poprawki, a także kilka mniejszych nowości. DICE postanowiło przetestować jeszcze jedną rzecz przed Świętami.

W grze w wersji na PC, PS5 i Xbox Series pojawiły się tryby Podbój i Przełamanie z limitem maksymalnej liczby graczy ustawionym na 64. Jest to o połowę mniej względem liczby osób, które mogą spotkać się na serwerze w standardowych trybach BF2042 na PC i konsolach bieżącej generacji.

Najpewniej tryby te mają na celu sprawdzić zainteresowanie graczy w przypadku rozgrywek o mniejszej skali. Zdaniem wielu osób, 128 graczy jednocześnie angażujących się w bitwy nawet na większych mapach to za dużo. Na forach gry aż roi się od postów graczy proszących deweloperów, aby wprowadzili tryby rozgrywki z 64 graczami.

Warto jednak wspomnieć, że nowe, mniejsze tryby będą dostępne w grze przez ograniczony czas. Na razie nie wiadomo czy DICE zdecyduje się na udostępnienie ich na dłużej i czy możemy liczyć na wprowadzenie ich na stałe. Jeśli wyniki testów zadowolą twórców gry, być może faktycznie się tego doczekamy.

Battlefield 2042 jest już dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie