Twórcy Battlefield 2042 „odeszli od tego, czym jest Battlefield” – uważa szef marki

Battlefield 2042: Godzina Zero. EA oficjalnie prezentuje pierwszy sezon
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jeśli uważacie, że Battlefield 2042 za bardzo odbiegał pod względem rozgrywki od reszty odsłon serii, nie jesteście w tym sami. Nawet obecny szef marki tak uważa.

Vince Zampella stwierdził w wywiadzie, że twórcy BF2042 poświęcili dużo uwagi innowacjom, który nie zostały odpowiednio przemyślane. W efekcie gracze otrzymali rozwiązania, które mogłyby być lepsze, ale nie wykorzystano w pełni ich potencjału.

Myślę, że po prostu trochę za bardzo odeszli od tego, czym jest Battlefield. Próbowali zrobić kilka ambitnych rzeczy: zwiększyć liczbę graczy itp. Nie wydaje mi się, żeby spędzili wystarczająco dużo czasu nad tym, co sprawia, że jest to przyjemne. To nie jest z natury zły pomysł. Sposób, w jaki to zrobili i w jaki to zrobili, nie pozwolił im znaleźć najlepszej możliwej rzeczy.

– powiedział Vince Zampella w rozmowie z Barrons

Jednym z najczęściej krytykowanych aspektów Battlefield 2042 był fakt, że gra starała się robić zbyt wiele rzeczy odstających od znanej i lubianej formuły serii. W efekcie otrzymaliśmy produkcję z wieloma premierowymi kłopotami oraz kilkoma poważnymi wadami obecnymi w fundamentach rozgrywki.

Vince Zampella odniósł się też niedawno do kwestii dużych przejęć w branży gier. Deweloper uważa, że transakcje o takiej skali mogą mieć negatywny wpływ na decyzje kreatywne twórców.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie