Batlefield 2042 jako symulator ekstremalnego sportu. Imponujące dokonanie fana

Battlefield 2042 - tornado i winguit
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Tryb Portal w Battlefield 2042 mógłby domyślnie pozwolić na wiele. Jeden z fanów zademonstrował jego potencjał. Stworzył podniebny tor lotu.

Najnowszy BF to tak naprawdę wiele gier w jednej. Pokazuje to najnowsze pomysł fana.

Battlefield 2042 jako symulator wingsuita

Najnowszy Battlefield 2042 okazał się pozycją niezwykle wręcz kontrowersyjną, nawet w ramach samej serii. Fani raczej nie są grą pocieszeni, wystawiając jej negatywne opinie. Wielu osobom nie podoba się masa bugów, a także wiele decyzji deweloperskich. No, przynajmniej tryb Portal wydaje się satysfakcjonujący.

Tryb ten jest swego rodzaju „remasterem” starszych odsłon serii (BC2, BF3 i BF1942). Możemy tworzyć własne serwery, opierając się na broniach, mapach, zasadach i pojazdach z poprzednich części. Jak udowadnia jeden z użytkowników Reddita, możliwe staje się wykorzystanie Portalu na wiele innych sposobów.

Wstawił on krótkie wideo z pokazem kursu latania wingsuitem, który stworzył dzięki dobrodziejstwom trybu Portal. Wingsuit to szybujący kombinezon dostępny dla jednego z operatorów. Nowość w serii pozwala na wiele, ale wymaga od nas dużej zręczności. Dlatego też gracz opracował specjalny podniebny tor, dzięki któremu opanowanie kombinezonu i sterowania nim powinno być łatwiejsze.

Fani są zachwyceni. Post szybko zyskał spore zainteresowanie w wątku, a gracze chcieliby móc przetestować ten tryb rozgrywki. Twórca zaznacza, że niedługo podzieli się specjalnym kodem. Warto jednak zauważyć, że gra nie pozwala na dodawanie własnych ikon czy znaczników. Dlatego też trzeba było iść na skróty – rolę punktów kontrolnych w trakcie lotu przejęły fruwające… boty. Mam nadzieję, że niedługo pojawi się więcej tego typu świetnych pomysłów (a może… symulator linki z kotwiczką?).

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie