Święty Mikołaj w Battlefield 2042 zniesmaczył graczy. DICE stara się naprawić sytuację

święty mikołaj battlefield 2042
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Święty Mikołaj w Battlefield 2042 brzmi jak żart, ale to prawda. Najnowszy patch dodał do gry nowe skiny, w tym specjalne sezonowe, które niezbyt przemawiają do fanów.

Najnowsza część serii Battlefield nie została zbyt dobrze odebrana przez fanów, ale DICE wydaje się pogłębiać tę nienawiść.

Kolejne skiny do Battlefield 2042 wywołują zażenowanie wśród fanów

BF2042 jest… kontrowersyjną produkcją. Nie ma się zresztą co dziwić – fani liczyli na znacznie bardziej dopracowaną i wierną duchowi serii pozycję. DICE postanowiło jednak nieco uspokoić graczy, gwarantując im kolejne aktualizacje mające naprawić to, co nie działa.

Jeden z takich patchy właśnie wyszedł i jest największym do tej pory zbiorem poprawek, jakie wyszły. Szerzej o nowościach i całej łatce przeczytacie pod tym linkiem. Problem w tym, że w grze pojawiła się również nowa zawartość i… wydaje się niezbyt satysfakcjonować fanów.

Mowa o tematycznych skórkach sezonowych związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. W menu gry możemy teraz znaleźć skiny do pojazdów ze wzorem w renifery, ale graczy najbardziej zniesmaczył strój Świętego Mikołaja dla jednego z operatorów, Borisa.

Choć sam skin nie wygląda wcale źle, stoi on w olbrzymiej sprzeczności z całym tonem i “feelingiem” gry. Wedle zarysów fabularnych, konflikt w BF2042 toczy się w mrocznej przyszłości, gdzie nacje skaczą sobie do gardeł, a cały świat nie może poradzić sobie z katastrofą klimatyczną. I nagle, w tych mrocznych czasach wojny totalnej… po polu bitwy biega Mikołaj, strzelając, dźgając i mordując wrogie jednostki. No trochę to dziwne, nie da się zaprzeczyć.

Deweloperzy wyjaśniają

To tym większy problem, że zdaniem insidera Toma Hendersona, ta skórka była wcześniej omawiana przy okazji testów wewnętrznych w marcu tego roku. Mimo fali sprzeciwu w trakcie rozmów DICE i tak dorzuciło ją do gry. Gracze nie pozostawili więc na deweloperach suchej nitki.

Dlatego też twórcy szybko postanowili wyjaśnić pochodzenie nieaktywnych jeszcze skórek. W serii wpisów na Twitterze twierdzą, że powstały one specjalnie dla sezonowych trybów w module Portal i “nie mają oddziaływania na resztę gry”. To znaczy, że w głównych trybach multiplayer nie mamy ich spotkać. I nie jest to niczym zaskakującym, bo sezonowe wydarzenia w tego typu tytułach są czymś w pełni normalnym. Niektórzy jednak nie wierzą w to, aby Mikołaj i jego “czołgowe renifery” mieli od początku “ozdabiać” wyłącznie Portal. Sytuacji nie ratuje też fakt, że niektórzy gracze tracą dostęp do wszystkiego, co kupili właśnie przez… zwroty BF2042.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie