Battlefield 2042 - żołnierze

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Współtwórcy Battlefield 2042 szykują nową grę. Żegnaj DICE LA, witaj Ripple Effect Studios

Studio współtworzące Battlefield 2042 zmienia nazwę i szykuje nową grę. Poznajcie Ripple Effect Studios, które mogliście znać do teraz jako DICE LA.

Najwięksi fani serii Battlefield z pewnością doskonale znają studio DICE LA. Zespół pomagał przy produkcji wszystkich odsłon poczynając od BF4. Teraz studio tworzy tajemniczy tryb do Battlefield 2042, ale jeszcze przed premierą gry doszło do istotnych zmian.

DICE LA zmienia nazwę na Ripple Effect Studios. Znany zespół nie tyle odcina się od DICE, co usamodzielnia się i nieco zmienia podejście do produkcji gier. Na czele deweloperów stanie legendarny Vince Zampella, założyciel Respawn Entertainment. Oczywiście zmianom towarzyszy nabór nowych pracowników.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej pracy jako DICE LA, a zespół DICE na zawsze pozostanie częścią naszego DNA, ale w ciągu ostatnich ośmiu lat rozwinęliśmy własną kulturę i własny sposób działania. Jesteśmy podekscytowani patrząc w przyszłość, powiększając zespół i ustanawiając naszą własną tożsamość.

– napisał główny menadżer Ripple Effect Studios na łamach bloga

Co więcej, Ripple Effect Studios przygotowuje już nową grę. Na szczegóły musimy zaczekać, ale chyba nie trzeba niesamowitych umiejętności dedukcji, aby wysnuć teorię, że będzie to strzelanka. DICE LA ma bogatą historię pracy z tym gatunkiem, a szefostwo Vince’a Zampelli tylko wzmacnia moją tezę. Zapowiedź nowego projektu być może ujrzymy krótko po premierze Battlefield 2042.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się