Battlefield 2042 - inżynier jedzie czołgiem na wrogów

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

1 komentarz

Nowy gameplay z Battlefield 2042! Jeden ze specjalistów ma „moc Spider-Mana”

Niespodziewanie wydawca gry Battlefield 2042 wrzucił do sieci wideo z fragmentami rozgrywki. Skupiono się w nim na pokazaniu różnic między specjalistami dostępnymi w produkcji na premierę.

Jak wiadomo od dłuższego czasu, w BF2042 ma być kilka grywalnych postaci. Na poniższym materiale zobaczycie czwórkę z nich. Nie będę ukrywał, że niejeden raz wzdrygłem się z zaskoczenia i nie zdziwię się, jeśli będziecie mieli podobnie.

Pierwszym z zaprezentowanych żołnierzy jest Webster Mackay, który posiada linkę z zaczepem jak z Tintanfalla oraz specjalną umiejętność, która pozwala mu precyzyjniej strzelać w ruchu. Świetnie powinien sprawdzić się podczas szybkiego poruszania się po mapach.

Drugą grywalną postacią jest Maria Falck, która pełni przede wszystkim rolę medyka. Jej skille pozwolą na dystansowe leczenie współgraczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy medycznym pistoletem potraktowali sami siebie. Nie zabrakło też już kultowego w serii defibrylatora i to właśnie Maria będzie taki dzierżyć.

„Na trzeci ogień” poszedł Pyotr „Boris” Guskowvsky, który wielu może przypominać inżyniera z Team Fortress 2 (choć i takie postacie w BF-ie się pojawiały. Jest mocno powiązany ze swoją wieżyczką, która atakuje przeciwników. Im mniejszy jest dystans między robotem a graczem, tym większe obrażenia maszyna będzie zadawać.

Jako ostatni został zaprezentowany Wikus „Casper” Van Daele, który najbardziej przypadł mi do gustu. Ten posiada drona mogącego wzbić się w powietrze i obserwować otoczenie. Jednak to jego druga cecha po prostu mnie zauroczyła. Casper niczym Spider-Man potrafi wyczuć zagrożenie w swojej okolicy, o czym informuje go stosowne powiadomienie. Jeśli ktoś się zakradnie w jego kierunku, od razu będzie o tym wiedział, co pozwoli mu szybko zareagować.

Jeszcze niedawno zaprezentowano piątego specjalistę z Battlefield 2042 – Kimble’a „Irish” Graves’a. Więcej na jego temat możecie przeczytać w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się