W Battlefield 2042 pojawiła się reklama gamingowej myszki, nawet na konsolach

Battlefield 2042 - żołnierz z maską na twarzy patrzy w niebo
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Lokowanie produktów w grach wideo nie jest niczym nowym. Czasem jest to nawet zrobione w zabawny sposób (patrz Death Stranding), a czasem po prostu jest oczywistą reklamą. Tak właśnie jest w przypadku Battlefield 2042 i myszki Logitech G502.

Sprawa została nagłośniona przez użytkownika Reddita o nicku ruedyger, który w ostatnich dniach zamieścił poniższy post. Jak widać, zawiera fragment screenshota z Battlefield 2042 z konsoli PlayStation.

Piękna myszka prawda? Cóż, problem w tym, że ona kompletnie nie przyda się graczom nowego BF-a na konsolach. Wiadomo, to nie jest tak, że każdy gracz PlayStation nie może być również graczem PeCetowym. Cały absurd w zasadzie polega na tym, że obecnie BF2042 nie wspiera myszki i klawiatury na PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Nawet sytuacja wygląda jeszcze lepiej, bo twórcy nie potwierdzili jeszcze, że na pewno taka opcja pojawi się w przyszłości.

Cóż, ciężko stwierdzić, czy ów kampania marketingowa ma większy sens. Zakładam, że osoby za to odpowiedzialne są fachowcami, a teraz media gamingowe, takie jak nasz serwis, nagłaśniają sprawę. Być może w tym drobnym szaleństwie jest metoda.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie