Battlefield 2042 - żołnierz

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Battlefield 2042 wykorzysta i ulepszy mechanikę z BFV. Spokojnie, chodzi o jedną z „tych lepszych”

Battlefield 2042 skorzysta z pewnego elementu z BFV. DICE zaznacza jednak, że przygotowuje jego spore ulepszenia. Jeśli chodzi o mechanikę poruszania się postaci, nie ma powodów do obaw.

Nowe informacje o BF2042 spływają do nas praktycznie codziennie. DICE i EA nie szczędzą konkretów, choć na kolejne prezentacje rozgrywki poczekamy do lipca. Oczywiście do tego czasu nadal pojawią się kolejne ciekawostki z wirtualnego pola bitwy.

Jeden z deweloperów z DICE podzielił się paroma konkretami na temat mechaniki poruszania się postaci w grze. Okazuje się, że twórcy zamierzają pożyczyć sobie tą mechanikę z BFV, ale doczeka się ona wielu ulepszeń.

(W odniesieniu do mechaniki poruszania się postaci – red. ) Zdecydowanie opieramy się na pracy, którą wykonaliśmy w BFV, pamiętając o opiniach na temat tej mechaniki podczas dodawania/ulepszania zestawu funkcji.

Programiści muszą zaakceptować fakt, że poziomy nie są w 100% „gładkie”, a projektanci/artyści poziomów muszą pamiętać, że kod nie jest w stanie pokryć wszystkich nierówności. Jest to balansowanie pomiędzy wizualną wiernością a płynnością poruszania się. Myślę, że w BFV byliśmy w dobrym miejscu, więc musimy być ostrożni w kwestii potencjalnych problematycznych obszarów.

– napisał jeden z deweloperów na forum Reddit

O ile BFV nie należy do przesadnie lubianych odsłon cyklu, strzelanie i bieganie po polach bitwy były w nim bardzo przyjemne. Jedynymi problemami były sporadyczne, niewidzialne blokady na kamieniach i innych obiektach oraz możliwość spamowania wślizgami. Jeśli DICE zajmie się tymi dwiema bolączkami, Battlefield 2042 raczej nie rozczaruje fanów ciągłego przemieszczania się po polu bitwy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się