Pierwszy sezon Battlefield 2042 srogo opóźniony. Twórcy obiecują w zamian masę nowości w międzyczasie

Battlefield 2042 - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Pierwszy sezon w Battlefield 2042 miał zadebiutować w pierwszym kwartale obecnego roku. Niestety, DICE dziś ogłosiło, że doszło do niemałego opóźnienia. Na szczęście są też dobre wieści.

W Battlefield 2042 brakuje jeszcze sporo zawartości, której oczekują gracze. Tę m.in. miał wprowadzić pierwszy sezon gry, którego premiera została przesunięta na najbliższe lato. Poniżej możecie znaleźć przetłumaczony fragment oświadczenia opublikowanego na stronie produkcji.

Musieliśmy podjąć kilka poważnych decyzji, aby zapewnić, że następny zestaw aktualizacji będzie mógł skupić się na wprowadzeniu tych ulepszeń, a najważniejszą z nich jest przesunięcie daty premiery naszego pierwszego sezonu na początek lata. Dzięki tej decyzji mamy czas, aby skupić się na ulepszaniu Battlefield 2042, a jednocześnie dokończyć prace nad zawartością sezonową, aby mieć pewność, że spełnia ona nasze standardy jakości.

– czytamy w oświadczeniu twórców BF2042

Na osłodę sytuacji DICE w tym samym wpisie wypunktowało nowości, które niebawem mają pojawić się w aktualizacjach. Cóż, nie chcę być uszczypliwy, ale to wszystko brzmi na rzeczy, których gracze oczekiwali na premierę.

  • tablica wyników
  • komunikacja głosowa na wszystkich platformach
  • profil gracza

Twórcy zapowiedzieli również, że niebawem mamy usłyszeć więcej odnośnie ich podejścia do tworzenia nowych map. Brzmi to dość intrygująco. Konkretów o tym jednak brak, więc równie dobrze może to być wpis na blogu, garść grafik, a może nawet zwiastun. Szczególnie tym ostatnim bym nie pogardził.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie