EA wskrzesza trupa. Battlefield 2042 z olbrzymią łatką i nowościami

Battlefield 2042 doprowadził do anulowania kolejnej gry i zamknięcia studia
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Nowa aktualizacja do Battlefield 2042 stanie się dostępna już dziś. EA postanowiła wyposażyć grę w rzeczy, które powinny być w niej od samego początku.

Może tych paru graczy wróci na serwery?

Battlefield 2042 wskrzeszany niczym Frankenstein

Pamiętacie jak EA zobowiązało się do naprawienia BF2042 i dodaniu do gry tego wszystkiego, co powinno w niej być od dnia premiery? Od tamtej pory deweloperzy z DICE naprawdę starają się, jak mogą. Dość regularnie dostajemy nowe aktualizacje, każda usprawniająca produkcję o sporo elementów w niej nieobecnych. No i niezwykle rażąca liczba błędów na premierę również otrzymuje swoją konkluzję w postaci ich załatania. Twórcy właśnie poinformowali, że najnowszy patch oznaczony numerem 4.0 trafi do gry już dzisiaj.

Jak czytamy na oficjalnej stronie gry – łatka naprawia ponad 400 błędów. Także tam odsyłam w celu zapoznania się z konkretnymi zmianami, ale tutaj znajdziecie te najważniejsze. Wśród nich trzeba zdecydowanie wymienić dodanie komunikacji głosowej (VoIP). Ten niezwykle ważny element każdej multiplayerowej gry drużynowej nie znalazł się w BF2042 na premierę. Na EA spadło więc mnóstwo głosów zaskoczonych fanów – przecież Battlefield działaniami zespołowymi stoi. Jak więc szybko porozumiewać się z towarzyszami broni bez czatu głosowego? W końcu VoIP jest i od teraz wszelkie wspólne zagrywki będą mogły zostać skoordynowane znacznie łatwiej.

Innym ważnym usprawnieniem jest kompletne przemodelowanie dodatków do broni. Choć teoretycznie powinny one znacząco wpływać na sposób używania naszego wyposażenia, w istocie nie zmieniały zbyt wiele. Korzystanie z poszczególnych akcesoriów było więc dość jednowymiarowe. Teraz DICE postarało się, aby można było w ten sposób dostosować naszą broń do każdej sytuacji.

Kolejne zmiany dotyczą m.in. ulepszonej tablicy wyników, którą wyświetlimy również na sam koniec rundy. Sporo poprawiono w systemie przyznawaniu punktów doświadczenia. BF jako seria stawiającą na działanie drużynowe zazwyczaj premiowała kooperacyjne akcje bądź pomoc towarzyszom. W 2042 tego w zasadzie nie było. Rozsierdzeni fani mogą więc się uspokoić, bo teraz więcej punktów otrzymają ci, którzy postawią na akcje drużynowe.

Do tego załatano wspomniane już około 400 bugów, ulepszono umiejętności specjalistów, poprawiono sporo elementów wyposażenia, które nie działały tak, jak powinny. Patch dostępny ma być jeszcze dzisiaj.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie