EA próbuje reanimować Battlefield 2042. Ogromna aktualizacja w drodze

battlefield 2042 alternatywna okładka
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Battlefield 2042 interesuje się coraz mniej osób, a liczb graczy na platformie Steam jest wręcz powalająco mała. Mimo to EA i DICE nie rezygnują z udoskonalania produkcji.

BF2042 wkrótce otrzyma ponad 400 usprawnień. Więcej konkretów odnośnie poszczególnych zmian poznamy w przyszłym tygodniu. Już teraz udostępniono jednak szczegóły kilku wybranych usprawnień..

Aktualizacja 4.0 do gry Battlefield 2042 zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu, a na początku tego tygodnia pojawią się także informacje o łatce.
W przyszłym tygodniu pojawi się ponad 400 indywidualnych poprawek, błędów i ulepszeń QoL (Quality of Life – red. ).

– poinformował Community Manager gry, Kevin Johnson, na Twitterze

Operatorzy Rao i Paik otrzymają aktualizacje swoich umiejętności. Sundance dostanie też usprawnienia specjalnych granatów, dzięki czemu będą one lepiej dobierać swoje opancerzone cele.

EA zamierza też zmodyfikować system baretek w trybach pokroju Rush. Dodatkowo zmienione zostanie przyznawanie punktów doświadczenia za akcje wsparcia i teamplay – dzięki temu twórcy upewnią się, że współpraca między graczami pozostanie w centrum rozgrywki

Jeśli wkurzały Was źle zbalansowane pojazdy, również macie się z czego cieszyć. Wybrane maszyny zostaną odpowiednio dostosowane tak, aby nie psuć zabawy piechocie.

Na koniec wspomniano o zmianach, które dotkną dodatków do broni. EA chce, aby każde akcesorium było unikatowe i miało faktyczny wpływ na rozgrywkę oraz całokształt naszego wyposażenia.

Aktualizacja 4.0 do Battlefield 2042 ma wprowadzić wiele innych zmian. Na razie musimy jednak uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na ujawnienie pełnej listy nowości.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie