Battlefield 2042 - tryb portal - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tryb Portal w Battlefield 2042 wyzwoli waszą kreatywność. W tym absurdzie jest moc

Kłamstwem nie będzie, jeśli powiem, że twórcy Battlefield 2042 bombardują w ostatnim czasie nowym gameplay’em ze swojej gry. Dziś do sieci trafiło kolejne wideo, tym razem skupiające się wokół trybu Portal.

Portal umożliwi graczom programować przy pomocy visual scriptingu własne zasady gry. Pozwoli to nacieszyć się mnogością opcji, gdzie w zasadzie największe ograniczenia będzie nakładać tylko sama wyobraźnia. Rzućcie okiem na te kilka przykładów szalonych rozgrywek:

Od samego początku widać idealnie, jak wielkie możliwości da drugi z trybów grającym z Battlefield 2042. Nie mam na myśli nawet wymieszania różnych realiów wielu części, ale fakt, iż będzie można nawet doprowadzać w ten sposób do dość absurdalnych widoków. Bez wątpienia wygranie drużyną wyposażoną w nieco starszy sprzęt będzie wywoływało jeszcze więcej frajdy od grania na równych zasadach. Niestety, jest to obusieczny miecz i pewnie nie każdemu się taki pomysł spodoba.

Trzeba jednak przyznać, że widok żołnierzy, a także broni czy pojazdów z różnych okresów czasowych na jednym polu bitwy wygląda, jakby załamanie się multiversum w świecie Marvel Cinematic Universe dotyczyło również gier z serii Battlefield. Nie dziwi mnie więc nazwa „Portal”, która sugeruje właśnie przedostanie się do innych linii czasowych. Coś czuję, że to właśnie ten tryb pochłonie mnie najbardziej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%