Battlefield 2042 - Hazard Zone - żołnierz w niebieskiej chustce (zbliżenie na głowę)

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Battlefield 2042 nie zadziała w 120 fps na PS5 i Xbox Series. Jest jednak światełko w tunelu

Jeden z deweloperów rozwijających Battlefield 2042 potwierdził, że gra nie zadziała w 120 klatkach na sekundę na konsolach w chwili premiery. Niewykluczone jednak, że takowa opcja pojawi się w przyszłości.

Niestety, podzespoły konsol nie poradzą sobie z grą w takiej płynności, a przynajmniej na razie nie udało się znaleźć sposobu, aby udało się ją tak uruchomić. Niemniej deweloper informuje, że wprowadzanie rozgrywki w 120 fps jest czymś, co można przygotować po debiucie gry.

To (120 fps na konsolach – red. ) coś, co można rozważyć po premierze. Rozdzielczość nie jest problemem, przy 128 graczach dość mocno obciążamy procesory, a wymagania procesora, by przeskoczyć z 60 do 120 fps nie są małe. Zmniejszenie rozdzielczości niewiele tu da.

– informuje deweloper DICE na forum ResetEra
Źródło cytatu: Tom Henderson (Twitter)

Brak 120 fps na PS5 i Xbox Series nie jest większym zaskoczeniem. BF2042 to bardzo wymagający tytuł. Przede wszystkim posiada on ogromne mapy, które mocno obciążają podzespoły. Oczywiście wszystko jest kwestią optymalizacji, ale na ten moment nie spodziewałbym się szybkiego dodania możliwości płynniejszej rozgrywki na konsolach bieżącej generacji. Tak czy inaczej, taka opcja ma szansę się pojawić. Trzeba jednak czekać na konkretne wieści po premierze, bo to ona jest teraz najważniejsza dla deweloperów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%