Battlefield 2042 nie zadziała w 120 fps na PS5 i Xbox Series. Jest jednak światełko w tunelu

Battlefield od współtwórcy Halo? EA kupiło nowe studio i zdradza plany
PS5 Xbox Series Xbox Series S

Jeden z deweloperów rozwijających Battlefield 2042 potwierdził, że gra nie zadziała w 120 klatkach na sekundę na konsolach w chwili premiery. Niewykluczone jednak, że takowa opcja pojawi się w przyszłości.

Niestety, podzespoły konsol nie poradzą sobie z grą w takiej płynności, a przynajmniej na razie nie udało się znaleźć sposobu, aby udało się ją tak uruchomić. Niemniej deweloper informuje, że wprowadzanie rozgrywki w 120 fps jest czymś, co można przygotować po debiucie gry.

To (120 fps na konsolach – red. ) coś, co można rozważyć po premierze. Rozdzielczość nie jest problemem, przy 128 graczach dość mocno obciążamy procesory, a wymagania procesora, by przeskoczyć z 60 do 120 fps nie są małe. Zmniejszenie rozdzielczości niewiele tu da.

– informuje deweloper DICE na forum ResetEra
Źródło cytatu: Tom Henderson (Twitter)

Brak 120 fps na PS5 i Xbox Series nie jest większym zaskoczeniem. BF2042 to bardzo wymagający tytuł. Przede wszystkim posiada on ogromne mapy, które mocno obciążają podzespoły. Oczywiście wszystko jest kwestią optymalizacji, ale na ten moment nie spodziewałbym się szybkiego dodania możliwości płynniejszej rozgrywki na konsolach bieżącej generacji. Tak czy inaczej, taka opcja ma szansę się pojawić. Trzeba jednak czekać na konkretne wieści po premierze, bo to ona jest teraz najważniejsza dla deweloperów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie