Tak mapy w Battlefield 2042 utrudnią nam walkę. Będzie ciężko

Battlefield 6 - żołnierze skaczą z budynku w wingsuitach
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Minął dzień od pokazu trailera do Battlefield 2042, a w sieci możemy odnaleźć już masę informacji na temat rozgrywki. Oto opisy map, na których rozlejemy już za kilka miesięcy krew.

Na oficjalnej stronie Electronic Arts pojawiły się pierwsze informacje o lokacjach dostępnych w Wojnie Totalnej w Battlefield 2042. To tryb, gdzie nawet do 128 graczy (na PC, PS5 i Xbox Series) zmierzy się ze sobą. Żołnierzom utrudniać będą także losowe zdarzenia, w większości związane z katastrofą klimatyczną. Tak prezentują się wszystkie mapy dostępne na premierę:

Battlefield 2042 - mapa Kosmodron z rakietą kosmiczną

Oto Kosmodron, gdzie po pewnym czasie rozpocznie się start rakiety kosmicznej. Grając tutaj, będziemy musieli uważać nie tylko na naszych wrogów, ale też na zabójcze burze.

Battlefield 2042 - mapa Klepsydra w Doha, Katar

Powyżej możecie zobaczyć screen wprost z mapy Klepsydra. Akcja dzieje się w Doha, w stolicy Kataru. Na tę lokację twórcy przewidzieli niebezpieczne burze piaskowe i pyłowe, które ograniczą naszą widoczność.

Battlefield 2042 - mapa Kalejdoskop dziejąca się w Korei

Tak wygląda Kaldejdoskop, który przeniesie nas do Songdo w Korei Południowej. W tej metropolii niezwykle przydatne będą liny z hakiem, które pomogą nam przemieszczać się między wieżowcami. Deweloperzy nie wspomnieli o zagrożeniu klimatycznym panującym na tej mapie, jednakże na wczorajszym trailerze widzieliśmy ogromne tornado, które niszczyło miasto.

Battlefield 2042 - mapa Manifest, Wyspa Brani, Singapur

Cóż, na powyższej grafice nie widzimy za wiele, jednakże według opisu mapy Manifest udostępnionego przez Electronic Arts walki tutaj stoczymy wśród kontenerów w ważnym punkcie handlowym. Ten będzie kluczowy dla amerykańskich linii zaopatrzeniowych.

Battlefield 2042 - mapa Wrakowisko, która ma miejsce w Alang, Indie

Tak wygląda Wrakowisko, które rozegramy na terenie Alang w Indiach. Gracze będą biegać z karabinami między rozbieranymi statkami, które zostały porzucone niedaleko wybrzeża. I tutaj będziemy musieli uważać na zabójcze burze.

Battlefield 2042 - mapa Rozłam dziejąca się w Ziemi Królowej Maud, Antarktyda

Rozłam zaprowadzi nas w zakątki Ziemi Królowej Maud na Antarktydzie. To miejsce jest kluczowym źródłem ropy naftowej, w związku z tym nie zabraknie w tej lokacji zbiorników z paliwem i silosów. Zniszczenie ich wywoła eksplozje, a ogromne odłamki posłużą nam za osłonę.

Battlefield 2042 - mapa Odnowa, Pustnia Wschodnia Egipt

Na sam koniec pozostała nam Odnowa, którą rozegramy na Pustyni Wschodniej w Egipcie. Przedzieli ją olbrzymi mur, który powstał na potrzeby odgrodzenia obszarów rolnych. Celem graczy będzie między innymi przejmowanie bram, które są bardzo ważne dla kontroli całego obszaru.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie