Battlefield 6 - żołnierze skaczą z budynku w wingsuitach

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.

0 komentarzy

Tak mapy w Battlefield 2042 utrudnią nam walkę. Będzie ciężko

Minął dzień od pokazu trailera do Battlefield 2042, a w sieci możemy odnaleźć już masę informacji na temat rozgrywki. Oto opisy map, na których rozlejemy już za kilka miesięcy krew.

Na oficjalnej stronie Electronic Arts pojawiły się pierwsze informacje o lokacjach dostępnych w Wojnie Totalnej w Battlefield 2042. To tryb, gdzie nawet do 128 graczy (na PC, PS5 i Xbox Series) zmierzy się ze sobą. Żołnierzom utrudniać będą także losowe zdarzenia, w większości związane z katastrofą klimatyczną. Tak prezentują się wszystkie mapy dostępne na premierę:

Battlefield 2042 - mapa Kosmodron z rakietą kosmiczną

Oto Kosmodron, gdzie po pewnym czasie rozpocznie się start rakiety kosmicznej. Grając tutaj, będziemy musieli uważać nie tylko na naszych wrogów, ale też na zabójcze burze.

Battlefield 2042 - mapa Klepsydra w Doha, Katar

Powyżej możecie zobaczyć screen wprost z mapy Klepsydra. Akcja dzieje się w Doha, w stolicy Kataru. Na tę lokację twórcy przewidzieli niebezpieczne burze piaskowe i pyłowe, które ograniczą naszą widoczność.

Battlefield 2042 - mapa Kalejdoskop dziejąca się w Korei

Tak wygląda Kaldejdoskop, który przeniesie nas do Songdo w Korei Południowej. W tej metropolii niezwykle przydatne będą liny z hakiem, które pomogą nam przemieszczać się między wieżowcami. Deweloperzy nie wspomnieli o zagrożeniu klimatycznym panującym na tej mapie, jednakże na wczorajszym trailerze widzieliśmy ogromne tornado, które niszczyło miasto.

Battlefield 2042 - mapa Manifest, Wyspa Brani, Singapur

Cóż, na powyższej grafice nie widzimy za wiele, jednakże według opisu mapy Manifest udostępnionego przez Electronic Arts walki tutaj stoczymy wśród kontenerów w ważnym punkcie handlowym. Ten będzie kluczowy dla amerykańskich linii zaopatrzeniowych.

Battlefield 2042 - mapa Wrakowisko, która ma miejsce w Alang, Indie

Tak wygląda Wrakowisko, które rozegramy na terenie Alang w Indiach. Gracze będą biegać z karabinami między rozbieranymi statkami, które zostały porzucone niedaleko wybrzeża. I tutaj będziemy musieli uważać na zabójcze burze.

Battlefield 2042 - mapa Rozłam dziejąca się w Ziemi Królowej Maud, Antarktyda

Rozłam zaprowadzi nas w zakątki Ziemi Królowej Maud na Antarktydzie. To miejsce jest kluczowym źródłem ropy naftowej, w związku z tym nie zabraknie w tej lokacji zbiorników z paliwem i silosów. Zniszczenie ich wywoła eksplozje, a ogromne odłamki posłużą nam za osłonę.

Battlefield 2042 - mapa Odnowa, Pustnia Wschodnia Egipt

Na sam koniec pozostała nam Odnowa, którą rozegramy na Pustyni Wschodniej w Egipcie. Przedzieli ją olbrzymi mur, który powstał na potrzeby odgrodzenia obszarów rolnych. Celem graczy będzie między innymi przejmowanie bram, które są bardzo ważne dla kontroli całego obszaru.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się