Battlefield 2042 - Pakai

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Postać z Battlefield 2042 ma własnego wallhacka i zmartwiła graczy. Deweloper reaguje

Twórcy Battlefield 2042 niedawno uraczyli nas pokazem nowych specjalistów. Jedna z postaci, Ji-Soo Paik, mocno zaniepokoiła graczy czekających na nową odsłonę legendarnej serii strzelanek.

Żołnierka posiada umiejętność, która jest w gruncie rzeczy czymś na kształt „legalnego wallhacka”. Po użyciu zdolności, Paik widzi wrogów przez ściany i doskonale wie, gdzie gdzie ma strzelać lub czego się spodziewać.

Taki stan rzeczy wzbudził wiele głosów sprzeciwu wśród graczy. Niektórzy domagają się całkowitego zastąpienia umiejętności postaci, a inni proponują drobne zmiany, które pomogą zbalansować Paik.

Na forum Reddit pojawiło się potwierdzenie tego, że DICE wie o możliwym problemie i już się nim zajmuje. Jeden z deweloperów potwierdził, że twórcy widzą opinie graczy i zwracają na nie uwagę. Nie wiemy jeszcze, czy postać doczeka się jakichkolwiek zmian, ale sam fakt zainteresowania ze strony deweloperów wskazuje, że możemy się tego spodziewać.

Choć w innych grach również funkcjonują postacie widzące przez ściany, Battlefield 2042 zebrał za to sporo słów krytyki. Sporo kontrowersji budzą też umiejętności innych postaci, na przykład tarcza balistyczna, która potrafi odbijać pociski. Jeśli gra nie będzie odpowiednio zbalansowana w dniu premiery, DICE czeka sporo dodatkowej pracy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%