Battlefield 2042 - grafika z postaciami

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Battlefield 2042 może mieć kłopoty z optymalizacją. Zwiastun wzbudził niepokój graczy

Wczoraj zobaczyliśmy nowy zwiastun Battlefield 2042. Można było na nim zauważyć liczne spadki płynności rozgrywki, z czego niektóre mocno rzucały się w oczy.

Nie była to pierwsza taka sytuacja w przypadku prezentacji najnowszej produkcji DICE. Poprzednie materiały również wskazywały, że optymalizacja może pozostawiać trochę do życzenia.

Niejako potwierdził to również znany informator, Tom Henderson. Rzekomo skontaktował się on z paroma deweloperami, którzy pracowali lub dalej pracują nad grą. Ich nieoficjalny komentarz raczej nie napawa optymizmem, choć trudno go jednoznacznie zinterpretować.

Odezwałem się do paru deweloperów w sprawie spadków płynności (widocznych – red. ) na zwiastunach Battlefield 2042. Konsensus to: „Jest jak jest, do czasu premiery”.

To nie jest „oficjalne ogłoszenie” czy coś w tym stylu. Raczej luźna rozmowa z kimś, kto pracował/pracuje nad grą.

– napisał Tom Henderson na Twitterze

Być może prezentowana na zwiastunach wersja gry nie jest tą najbardziej aktualną, a więc i nie najmocniej dopracowaną. Otwarta wersja beta nie działała źle, choć niektórzy gracze zgłaszali problemy ze spadkami liczby klatek na sekundę.

Nie wyciągajmy jednak pochopnych wniosków – dopóki Battlefield 2042 nie zadebiutuje, nie możemy mieć pewności, że faktycznie ma problemy z działaniem. Wszystko stanie się jasne, kiedy w sieci pojawią się pierwsze testy gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%