Nowe urywki gameplay’u z Battlefield 2042 na trailerze od NVIDIA

Battlefield 2042 - zrzut ekranu
PC

Firma NVIDIA zaprezentowała nowy zwiastun Battlefield 2042. Prezentuje on ulepszenia, które zyska gra dzięki kartom Zielonych.

Na materiale widzimy parę wyreżyserowanych scenek i fragmenty wcześniejszych trailerów. Dodatkowo zaprezentowano zupełnie nowe urywki gameplay’u z map, których nie mieliśmy okazji ograć w wersji beta. Całość skupia się jednak na technologiach firmy NVIDIA (i nie tylko), które trafią do gry w wersji na PC.

W grze pojawi się ray tracing, choć nie w formie klasycznego śledzenia promieni. Wesprze on okluzję otoczenia, dzięki której ujrzymy ładniejsze i bardziej realistyczne cienie. Nie jest to jednak ray tracing od firmy NVIDIA i uruchomicie go na jakiejkolwiek karcie wspierającej DXR. Producent kart zaznacza, że technologia rzekomo zadziała najlepiej na kartach z serii RTX.

Pojawi się także wsparcie NVIDIA DLSS. W efekcie uruchomimy grę w lepszej płynności i jakości. To przydatna opcja w grach FPS, w których zależy nam na większej liczbie klatek na sekundę.

A skoro już o płynności mowa, ci bardziej wymagający gracze ucieszą się z faktu, że do gry trafi również NVIDIA Reflex. Funkcja ta redukuje opóźnienie tak bardzo, jak to tylko możliwe. W efekcie możecie zyskać delikatną przewagę nad przeciwnikiem – oczywiście trzeba jeszcze umieć ją wykorzystać.

Jeśli macie kartę firmy NVIDIA i zamierzacie grać w Battlefield 2042 we wczesnym dostępie, pamiętajcie, że można już pobierać sterowniki wspierające wspomnianą wersję gry.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie