W Battlefield 2042 gra już jeden gracz. Po co “hacki”, kiedy wystarczył błąd w konsoli?

Battlefield 2042 - NAVIN RAO concept art - żołnierz hakuje bankomat, by dać dzieciom pieniądze
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Z powodu błędu na konsoli Xbox jeden z nabywców pre-orderu uzyskał dostęp do gry Battlefield 2042 jeszcze na ponad tydzień przed jej premierą. Co jak co, ale nie ma powodów do narzekania na brak możliwości gry mimo to, że jest jedynym graczem.

O ogromnym szczęściu może mówić gracz aaronfrogy, który pobrał na swoją konsolę nowego BF-a w ramach pre-loadu – informuje VGC. O dziwo, z powodu pewnego błędu mógł on już uruchomić produkcję, choć jej oficjalna premiera odbędzie się 19 listopada 2021 roku.

Najpewniej jedyny obecnie żołnierz 2042 roku postanowił, że wykorzysta sytuację i zgromadził już szereg materiałów prosto z rozgrywki. Te zostały udostępnione za pośrednictwem forum Gamer DVR i obecnie krążą po sieci.

Można by pomyśleć, że skoro to gra tylko z trybem multiplayer, to wymieniony szczęściarz nie ma zbytnio czego szukać obecnie w Battlefield 2042. DICE jednak zaimplementowało do swojej produkcji system zapełniania serwerów botami, także aaronfrogry mógł sprawdzić w akcji pełną rozgrywkę.

Sam jednak spodziewałem się, że same serwery odpowiedzialne za prowadzenie meczy będą wyłączone jeszcze przed premierą. Wygląda na to, że jednak deweloperzy mają potrzebę, by już ewentualnie na nich testować działanie swojej gry.

Swoją drogą, jeśli wahacie się w temacie zakupu Battlefield 2042, macie możliwość sprawdzić tę produkcję naprawdę małym kosztem. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie