Druga aktualizacja Battlefield 2042 w drodze. Ujawniono ważne zmiany

Battlefield 2042 - żołnierze i pojazdy podczas walki
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Battlefield 2042 już niedługo zyska drugą dużą aktualizację. Twórcy potwierdzili, jakich nowości należy oczekiwać od nowej łatki.

Aktualizacja zadebiutuje w czwartek, 25 listopada. Pełna lista zmian zostanie ujawniona już dziś, tj. 24 listopada. Natomiast już teraz potwierdzono najważniejsze zmiany, jakie ujrzymy w grze.

Usprawniony zostanie system reanimowania żołnierzy, który nie działał w przypadku chęci reanimacji niedaleko obiektów i ścian. Jeśli jednak już zginiemy, system odradzania nie powinien dawać się nam we znaki i gra wymusi automatyczne odrodzenie w razie wystąpienia błędu.

Niedawno wyłączono UAV-1, które było obecne na serwerach Portal z Bad Company 2. Gadżet ten zostanie przywrócony w najbliższej aktualizacji, jednak został on nieco osłabiony z uwagi na chęć zachowania balansu gry.

Zbalansowano także dwa pojazdy, które dawały się graczom we znaki. Mowa o śmiercionośnym poduszkowcu i nieco mniej zabójczym, ale również zbyt skutecznym helikopterze MD540 Nightbird.

Jedną z najbardziej odczuwalnych zmian będzie zmniejszenie rozrzutu wszystkich broni poza strzelbami. Dodatkowo zwiększono celność broni w przypadku braku ruchu gracza.

To tylko część zmian, które pojawią się w aktualizacji. Niedługo powinniśmy poznać kompletną listę tego, co czeka graczy Battlefield 2042 w drugim patchu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie