Battlefield 2042 z darmowym weekendem zaledwie miesiąc po premierze

Battlefield 2042 doprowadził do anulowania kolejnej gry i zamknięcia studia
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Nie za szybko? Najnowszy Battlefield 2042 dostanie darmowy weekend, w którego trakcie każdy będzie mógł przetestować ten tytuł.

Szybko, ale może w ten sposób EA przyciągnie więcej graczy do swojej pozycji?

Battlefield 2042 za darmo

Darmowe weekendy w branży gier to nic nadzwyczajnego ani dziwnego. Wręcz przeciwnie – to świetny sposób dla wielu wydawców, aby przyciągnąć większą liczbę graczy. Czasami jednak tego typu wydarzenia zdarzają się bardzo szybko po premierze. Wręcz niepokojąco szybko.

Tak jest m.in. z Call of Duty Vanguard, które po raz drugi otwiera się właśnie na nowych graczy. EA postanowiło wykorzystać ten pomysł i od 16 do 21 grudnia BF2042 również dostępny jest dla każdego.

Gra wyszła zaledwie miesiąc temu, ale spotkała się z bardzo negatywnym odbiorem ze strony graczy. Fani skarżyli się na błędy, problemy, brakujące funkcje i elementy, a także złe decyzje projektantów. Otwierając grę dla każdego, DICE chce przekonać większą liczbę “sceptyków”. Czy to się uda? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę, że tytuł wciąż ma “w większości negatywne” opinie na Steam.

Co ciekawe, tytuł obecnie znajduje się w sporej przecenie. Dziś to dość normalne, że gry tanieją szybko po premierze, ale przecena rzędu 34% wydaje się dość spora w tak krótkim czasie. Czyżby nowy BF tracił graczy i EA postanowiło ratować sytuację?

Zachęcamy do wyrobienia sobie własnego zdania na temat gry, którą znajdziecie obecnie za darmo na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie