Battlefield 2042 - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cross-Play w Battlefield 2042 w oficjalnych szczegółach. Gracze z PS4 i XOne odcięci od next-genów i PC

Electronic Arts potwierdza, że Battlefield 2042 otrzyma Cross-Play na wszystkich platformach. Niestety, pojawią się ograniczenia dla starszej generacji konsol.

Potwierdziły się niedawne przypuszczenia odnośnie funkcji Cross-Play w BF2042. Electronic Arts podzieliło się oficjalnymi szczegółami rozgrywki międzyplatformowej. Bez większego zaskoczenia, we wspólną zabawę nie zaangażują się posiadacze każdej platformy.

Potwierdzono, że gracze z Xbox One i PlayStation 4 nie zagrają z posiadaczami PC i konsol nowej generacji. Najpewniej na decyzję EA wpłynęły ograniczenia wersji gry na poprzednią generację konsol.

Gracze z PC, PlayStation 5 i Xbox Series z kolei mogą grać wspólnie bez większych problemów. Co więcej, funkcję Cross-Play będzie można wyłączyć w każdej chwili. Jeśli jako posiadacze konsoli nie chcecie grać z PeCetowcami i na odwrót, macie pełną swobodę działania.

EA zaznacza, że funkcja rozgrywki międzyplatformowej jest wciąż w produkcji. Pewne szczegóły mogą ulec zmianom, ale nie spodziewałbym się wielkich modyfikacji przedstawionych zasad.

Funkcja gry międzyplatformowej jest wciąż rozwijana, a pierwszą okazją do jej przetestowania z szerszą, dostępną tylko za zaproszeniem grupą, będą testy techniczne. Chcemy przedstawić Wam, co planujemy osiągnąć w ostatecznej formie rozgrywki międzyplatformowej po zakończeniu testów technicznych. 

– czytamy na blogu EA

Potwierdzono też, że międzyplatformowa będzie nie tylko rozgrywka, ale również postępy i handel. Jeśli kupicie Battlefield 2042 na paru platformach, przeniesiecie swoje konta i wewnątrzgrowe zakupy.

Na razie Cross-Play zapowiada się bardzo obiecująco. Miejmy nadzieję, że faktycznie będzie to działać tak dobrze, jak wskazuje opis Elektroników.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się