Boty z Battlefield 2042 nabijają się z graczy. To ten obiecywany realizm?

Battlefield 2042 - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Beta Battlefield 2042 trwa i właśnie wystartowała jej kolejna faza. Poza poznawaniem rozgrywki, osoby zaangażowane w testy poznają też ukryte smaczki. Gracze odkryli, że obecne w grze boty zachowują się nietypowo jak na sztuczną inteligencję.

Jeśli kierowany przez komputer wróg zabije Was w walce wręcz, wykona na Was tak zwany „teabagging”. Czynność ta polega dosłownie na kucaniu na twarzy pokonanego w grze przeciwnika i tym samym wyśmianie go.

Co ciekawe, wygląda na to, że to nie dziwaczny błąd lub przypadek. Jeden z deweloperów odpowiedział na powyższy filmik komentarzem „Dip dip!!”, co jest nawiązaniem do pewnej zabawnej animacji. Najwyraźniej EA i spółka doskonale zdają sobie sprawę z tego zachowania.

Przypuszczam więc, że teabagging jest zawarty w kodzie botów. To dość nietypowe zachowanie, choć właściwie można było przewidzieć, że deweloperzy wprowadzą do gry coś podobnego. Przypomnę, że twórcy obiecywali, że boty będą nie od odróżnienia od prawdziwych graczy. Cóż, czekam, aż bot z Battlefield 2042 zacznie obrażać moją matkę.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie