Battlefield 2042 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Boty z Battlefield 2042 nabijają się z graczy. To ten obiecywany realizm?

Beta Battlefield 2042 trwa i właśnie wystartowała jej kolejna faza. Poza poznawaniem rozgrywki, osoby zaangażowane w testy poznają też ukryte smaczki. Gracze odkryli, że obecne w grze boty zachowują się nietypowo jak na sztuczną inteligencję.

Jeśli kierowany przez komputer wróg zabije Was w walce wręcz, wykona na Was tak zwany „teabagging”. Czynność ta polega dosłownie na kucaniu na twarzy pokonanego w grze przeciwnika i tym samym wyśmianie go.

Co ciekawe, wygląda na to, że to nie dziwaczny błąd lub przypadek. Jeden z deweloperów odpowiedział na powyższy filmik komentarzem „Dip dip!!”, co jest nawiązaniem do pewnej zabawnej animacji. Najwyraźniej EA i spółka doskonale zdają sobie sprawę z tego zachowania.

Przypuszczam więc, że teabagging jest zawarty w kodzie botów. To dość nietypowe zachowanie, choć właściwie można było przewidzieć, że deweloperzy wprowadzą do gry coś podobnego. Przypomnę, że twórcy obiecywali, że boty będą nie od odróżnienia od prawdziwych graczy. Cóż, czekam, aż bot z Battlefield 2042 zacznie obrażać moją matkę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się