Twórcy ukryli ponad 100 zmian w aktualizacji do Battlefield 2042 i się tym nie chwalą

gry - Battlefield 2042 - żołnierz na tle zglitchowanej grafiki - PG
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

A powinni! DICE ulepsza Battlefield 2042 jeszcze bardziej, ale niechętnie się tym chwali. Gracze odkryli już ponad 100 zmian-niespodzianek dzięki łatce.

Niedawno pisaliśmy, że Battlefield 2042 zyskał kolejną olbrzymią aktualizację. Patch oznaczony numerem 4.0 jest o iście gargantuicznej skali. Twórcy w aktualizacji zdecydowali się znacznie poprawić jakość gry, jednak do perfekcji daleka droga. Łącznie pochwalono się zaadresowaniem poprawek do ponad 400 błędów, ale też dodaniem paru nowości. Bodaj największą zmianą jest nieodzowny element tego typu gier – komunikacja głosowa. Całą listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

W międzyczasie jednak gracze znaleźli o wiele więcej rzeczy, które uległy drobnym ulepszeniom. Na Reddicie powstał dedykowany temu wszystkiemu wątek, w którym gracze zgłaszają własne obserwacje. Na ten moment lista liczy ponad 100 pozycji i jest cały czas rozwijana. Czemu twórcy nie zdecydowali się na pochwalenie się taką liczbą ulepszeń i zmian? Zapewne dlatego, że wiele z nich to tylko kosmetyczne lub niewielkie rzeczy, które nie wpływają aż tak na rozgrywkę.

Tyle zmian w Battlefield 2042, a deweloperzy milczą

Gracze donoszą o paru ciekawych detalach pokroju kolejnego easter egga z przeładowaniem, z których znana jest seria. Sporo nowości tyczy się systemowi oznaczania (ping) – niektórzy żołnierze dostali nowe animacje i kwestie. Poprawiono szereg graficznych błędów i ulepszono ogólnie pojętą stabilność, jednak twórcy nie chwalili się tym wszystkim przy okazji samej aktualizacji. Wiele elementów wyposażenia działa lub prezentuje się nieco inaczej. Warto też wspomnieć o wyeliminowaniu paru bugów graficznych i znacznej poprawie odczytu myszki w wersji na PC. O ukrytych zmianach wypowiedział się nawet jeden z twórców gry w wątku na Reddicie.

Świetna lista, również mi pomogła odświeżyć wiedzę! Niektóre z tych rzeczy zostały naprawione już jakiś czas temu, ale nie trafiły do łatek aż do dzisiaj z wielu powodów, które prawdopodobnie trudno byłoby tutaj wyjaśnić! Tak samo trudno wyjaśnić powody, dla których czasem pojawiają się zmiany, których nie odnotowujemy w notatkach. Cieszymy się, że są one pozytywne.

– wyjaśnia jeden z twórców gry na Reddicie

Ogółem zmian jest przytłaczająca ilość i jeżeli jesteście ciekawi ich wszystkich – odsyłamy do stosownego wątku na Reddicie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie