Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Battle Royale. „W ciągu roku każdy FPS online będzie mieć taki tryb”

Jeden z doświadczonych twórców wypowiada się o przyszłości gier FPS.

Alex Hutchinson, były dyrektor kreatywny w Ubisoft Montreal, który pracował nad takimi grami jak Far Cry 4 oraz Assassin’s Creed 3, przedstawił swoją prognozę dotyczącą przyszłości sieciowych gier FPS. Według niego, Battle Royale będzie bardziej trybem rozgrywki, a nie oddzielnym gatunkiem gier. Niestety nie podaje on źródła swoich prognoz i na czym opiera przewidywania.

Ciekawe jest jednak to, co napisał na swoim profilu na Twitterze. Otóż według Hutchinsona, seria Call of Duty oraz Battlefield, otrzymają Battle Royale w ciągu kolejnego roku. Tak samo jak pozostałe gry FPS nastawione na rozgrywkę online.

Nie da się ukryć, że popularność Battle Royale rośnie i wielu twórców chce wykorzystać ten trend. Pytanie jednak, jak uda się go wdrożyć do największych serii i czy to wystarczy, aby przykuć do nich nowych graczy i zwiększyć sprzedaż. Póki co, takie gry jak Fortnite oraz PUBG, bazują na efekcie świeżości jeśli chodzi o samą grę i świat. Nie wiadomo, czy wdrożenie Battle Royale do CoD lub BF, będzie miało taki sam efekt jak w przypadku wcześniej wymienionych.


Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%