Battle royale jest wszędzie. W tym gatunku to będzie totalna porażka lub wielki sukces

Zdaje się, że większość producentow jednak oprze się modzie na battle royale. Nawet twórcy popularnej serii Dark Souls.

Battle royale to bez wątpienia hit ostatnich lat. Po znakomitym PUBG, przyszedł czas na Fortnite oraz niedawno Apex Legends. Gry z tego gatunku przyciągają miliony osób przed ekrany monitorów i komputerów. Nic dziwnego, że twórcy gier starają się jak mogą, aby wejść ze swoim pomysłem w kolejną produkcję w tej koncepcji.

Ostatnio nawet Call of Duty oraz Battlefield mają lub w przypadku tej drugiej gry, będą mieć tryb battle royale. Cóż, widać że twórcy tych dwóch popularnych serii chcą za wszelką cenę zatrzymać u siebie graczy. W końcu darmowe gry battle royale skutecznie odbierają im grono odbiorców.

Battle royale jak Dark Souls?

Nic dziwnego, że nawet From Software, twórcy serii Dark Souls oraz nadchodzącego Sekiro: Shadows Die Twice chcą mieć swój battle royale. Szef studia Hidetaka Miyazaki wspomniał niedawno w wywiadzie dla The Telegraph, że jest zainteresowany tym gatunkiem oraz stworzeniem gry jako usługi.

Oczywiście Hidetaka Miyazaki dodał, że zrobiłby grę na swój własny sposób, przez co możemy się spodziewać, że będzie ona bardzo wymagająca.

To trochę przeczy idei battle royale, które z reguły mają dość niski próg wejścia. Rzecz jasna, aby być naprawdę dobrym w tym gatunku, potrzebne są spore umiejętności i wiele godzin treningu. Battle royale w wykonaniu From Software, może więc stanowić spore wyzwanie.

Ciekawe, czy taki projekt w ogóle przyjmie się na rynku. Zdaje się, że może okazać się totalną klapą, albo ogromnym sukcesem. Niczym jednak pomiędzy.

Jest jednak szansa, że projekt się uda i zainteresuje graczy na całym świecie. W końcu Dark Souls z początku wydawało się grą, która nie spodoba się nikomu, będąc za trudna i wręcz irytująca. Kto wie, jak podobna koncepcja, oczywiście z odpowiednimi zmianami, będzie działać w battle royale.

Interesujące zatem jest, jak From Software podejdzie do tematu. Może to być jedna z ciekawszych gier, jakie się pojawią. A nawet może być taka, która zrewolucjonizuje battle royale i wprowadzi spory powiew świeżości do gatunku. Oby to się stało jak najszybciej.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: