Ubisoft ma pracować nad nową grą battle arena. Insider zdradza pierwsze szczegóły

Ubisoft pracuje nad nowym battle royale
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Ubisoft tworzy nową grę PvP z trybem battle royale – a tak przynajmniej twierdzą potwierdzone ponoć przecieki.

Tom Henderson poinformował m.in. na Twitterze o nowych planach francuskiego wydawcy. Znanemu insiderowi można chyba zaufać, jako że wiele jego przecieków rzeczywiście się sprawdziło. Tym razem powiadomił, że wieści potwierdziło osiem źródeł, zatem uznajemy je za wielce prawdopodobne – Ubisoft Bordeaux pracuje nad nowym tytułem z elementami battle royale. Gra jest opisywana jako:

„innowacyjna i nowoczesna gra PvP battle arena”.

Produkcja określana obecnie kryptonimem Project Q ma mieć dwa tryby. Jeden z nich, Showdown, będzie w istocie trybem battle royale, w którym udział wezmą cztery dwuosobowe drużyny. Drugi – Battle Zone – to już właściwa arena; gracz będzie musiał tu zdobyć 100 punktów, aby wygrać mecz. Celem rozgrywki jest utrzymanie kontroli nad obszarem na mapie tak długo, jak będzie to możliwe.

Gracze będą oczywiście mogli wybrać swoje własne umiejętności i bronie. W tej drugiej kwestii tytuł pozwoli chyba graczom na dużą dowolność – obrażenia będzie można zadawać nie zawsze konwencjonalnymi przedmiotami. Wśród wymienionych przez Hendersona znajdują się m.in. karty do gry, młotki, pistolety na farbę czy fajerwerki.

Grafika i styl w grze mają przywodzić na myśl tytuły takie jak Knockout City czy Overwatch. Drugi tytuł zresztą pojawia się tu nieprzypadkowo, bowiem to porównanie nie pochodzi wyłącznie od Hendersona, ale także od źródeł potwierdzających przeciek. Wszystkiego dowiemy się zapewne po oficjalnym potwierdzeniu gry; jeśli to nastąpi, okaże się, że światło dzienne ujrzy kolejna produkcja z listy firmy NVIDIA.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie