Battlefield 2042 - NAVIN RAO concept art - żołnierz hakuje bankomat, by dać dzieciom pieniądze

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Battlefield 2042 miewa spadki FPS-ów na Xbox Series X. Co z pozostałymi konsolami?

Xbox Series X to obecnie najsilniejsza konsola na rynku, przynajmniej pod kątem liczby teraflopów mocy obliczeniowej. Z tego powodu można by sądzić, że w Battlefield 2042 sprzęt będzie sobie radził najlepiej, jednakże tak właśnie jest w przypadku pozostałych next-genów.

Rzućcie okiem na poniższe nagranie z testem wydajności gry. Zestawiono ze sobą wydanie Battlefield 2042 na Xbox Series X, Xbox Series S i PS5. Jak widać, BF2042 na sprzęcie PlayStation oraz na najsłabszym next-genie działa praktycznie bez zarzutów. Tego samego nie można powiedzieć o wydaniu na XSX, gdzie zdarzy się momentami spadek fps-ów.

Jak wspominałem wcześniej, wielu może się wydawać, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ze względu na osiągi „Iksa”. Należy jednak brać pod uwagę, że porównane sprzęty różnią się od siebie architekturą oraz zastosowanymi rozwiązaniami. W związku z tym najnowsza gra studia DICE oraz jakakolwiek inna ma prawo różnie działać w zależności od platformy. Bardzo prawdopodobnym jest jednak to, że DICE w niedalekiej aktualizacji poprawi działanie swojej produkcji na Xbox Series X.

Co ciekawe, inny test przeprowadzony jeszcze przed oficjalną premierą produkcji wykazał dane nieco różniące się od tych z powyższego. Wtedy to spadki klatek również występowały w wydaniu na PS5. Najpewniej w międzyczasie udało się załatać ten problem deweloperom.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%