Battlefield 2042 miewa spadki FPS-ów na Xbox Series X. Co z pozostałymi konsolami?

Battlefield 2042 - NAVIN RAO concept art - żołnierz hakuje bankomat, by dać dzieciom pieniądze
PS5 Xbox Series Xbox Series S

Xbox Series X to obecnie najsilniejsza konsola na rynku, przynajmniej pod kątem liczby teraflopów mocy obliczeniowej. Z tego powodu można by sądzić, że w Battlefield 2042 sprzęt będzie sobie radził najlepiej, jednakże tak właśnie jest w przypadku pozostałych next-genów.

Rzućcie okiem na poniższe nagranie z testem wydajności gry. Zestawiono ze sobą wydanie Battlefield 2042 na Xbox Series X, Xbox Series S i PS5. Jak widać, BF2042 na sprzęcie PlayStation oraz na najsłabszym next-genie działa praktycznie bez zarzutów. Tego samego nie można powiedzieć o wydaniu na XSX, gdzie zdarzy się momentami spadek fps-ów.

Jak wspominałem wcześniej, wielu może się wydawać, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ze względu na osiągi „Iksa”. Należy jednak brać pod uwagę, że porównane sprzęty różnią się od siebie architekturą oraz zastosowanymi rozwiązaniami. W związku z tym najnowsza gra studia DICE oraz jakakolwiek inna ma prawo różnie działać w zależności od platformy. Bardzo prawdopodobnym jest jednak to, że DICE w niedalekiej aktualizacji poprawi działanie swojej produkcji na Xbox Series X.

Co ciekawe, inny test przeprowadzony jeszcze przed oficjalną premierą produkcji wykazał dane nieco różniące się od tych z powyższego. Wtedy to spadki klatek również występowały w wydaniu na PS5. Najpewniej w międzyczasie udało się załatać ten problem deweloperom.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie