Baldur’s Gate 3 w Xbox Game Pass? Nie ma na to żadnych szans

Baldur's Gate 3
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Chcielibyście pograć w Baldur’s Gate w ramach abonamentu Xbox Game Pass? Na pewno, wszak wiele osób pragnęłoby zapoznać się z najlepszą grą roku niejako za darmo, a przynajmniej dzięki posiadanej usłudze. To jednak jest niemożliwe. Twórcy gry potwierdzili, że nie ma szans na debiut ich produkcji w abonamencie Microsoftu. Cieszmy się tym, że chociaż wreszcie gra pojawiła się na ich konsolach…

Baldur’s Gate 3 nie trafi do Game Pass

Nie tak dawno Swen Vincke, założyciel Larian Studios i reżyser gry został zapytany o to, czy ich produkcja trafi w końcu do usługi Xbox Game Pass. Odpowiedź twórcy była jednoznaczna i zamykająca temat — nie, nie ma na to żadnych szans. Od początku było mówione, że ich produkcja nie znajdzie się w usłudze, jej debiut w abonamencie Microsoftu w ogóle nie wchodzi w grę. To kończy dyskusję, ale temat nadal jest całkiem ciekawy.

Na jaw wyszły bowiem plany Microsoftu sprzed lat. Zgodnie z oficjalną dokumentacją, firma miała planować „przejąć” grę tak, aby od razu w momencie premiery na ich konsolach tytuł był dostępny z poziomu popularnej usługi. Co ciekawe, amerykański gigant miał rzekomo przeznaczyć na ten cel kwotę 5 milionów dolarów. Z perspektywy czasu to śmieszne pieniądze, bo mowa przecież o grze roku i milionach sprzedanych egzemplarzy.

Twórcy z Lariana doskonale widzą, że Microsoft zupełnie nie doszacował ich produkcji. Sami uważają zaś, że dostarczając pełen, rozbudowany produkt mają prawo wymagać za niego konkretnej ceny. To w ich mniemaniu uczciwa umowa i nie ma sensu się z tym spierać. Nie bez powodu nowe Wrota Baldura otrzymały tyle statuetek. To genialna, rozbudowana historia, w której nie znajdziemy mikrotransakcji, a w zamian otrzymujemy niezliczone godziny zabawy. Brzmi fair?

Jedna z najlepszych gier ostatnich lat, czyli Baldur’s Gate 3 pojawiła się na rynku 3 sierpnia 2023 roku w wydaniu pecetowym, 6 września na konsole PlayStation 5 i niedawno, bo 8 grudnia na Xbox Series X|S.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie