Baldur’s Gate 3 w końcu trafi na Xboksy? Twórcy drażnią fanów gry

Baldur's Gate 3
Newsy Xbox Series Xbox Series S

Czy Baldur’s Gate 3 ukaże się w końcu na konsolach Xbox Series X i S? Możliwe, że coś jest na rzeczy. Nie zapowiedziano oficjalnej daty wydania gry na urządzeniach Microsoftu, ale twórcy trochę drażnią się z fanami. Stwierdzili bowiem, że jest na co czekać. Możliwe, że wreszcie pozostała część konsolowców nowej generacji ogra ten tytuł.

Baldur’s Gate 3 a konsole Xbox Series X|S

Jedna z głośniejszych premier tego roku, czyli Baldur’s Gate 3 została wydana na PC, PlayStation 5 i nawet na systemach Mac. No dobra, a gdzie konsole Xbox? Niestety, deweloperzy mieli z tym problem. Okazało się, że port gry na Xbox Series S (słabszą z konsol Microsoftu) niekoniecznie może się udać. Wszystko przez… niezbyt dobrze działający tryb współpracy.

Microsoft nie zezwala na wydanie gry tylko na jedną z dwóch wariantów swoich konsol, dlatego twórcy z Larian Studios musieli przesunąć premierę gry. Nie wiadomo było, kiedy w końcu uda się wydać tytuł. Rąbka tajemnicy uchylili jednak sami twórcy, zajawiając coś z okazji otrzymania przez ich grę wielu nominacji z okazji nadchodzącej gali The Game Awards.

Poza chwaleniem się nominacjami napisano, że posiadacze konsol Xbox i fani gier pudełkowych powinni wyczekiwać ciekawych informacji w najbliższym czasie. Najpewniej chodzi o zapowiedź premiery gry na konsole Microsoftu, jak i fizycznego wydania gry. Jest na co czekać!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie