Larian podsumowuje prace nad Baldur’s Gate 3. Do premiery jeszcze trochę

Baldur's Gate 3 - premiera opóźniona
Newsy PC

Larian Studios zaprezentowało materiał podsumowujący prace nad Baldur’s Gate 3 i potwierdziło, że premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Choć oficjalne informacje na ten temat pojawiły się już parę miesięcy temu, dziś mamy kolejne potwierdzenie smutnej informacji. Na kontynuację kultowej serii będziemy musieli niestety zaczekać nieco dłużej. Obecnie gra jest w fazie wczesnego dostępu, już oferuje mnóstwo możliwości, lecz nadal widać, że jest niedokończona. Pełna wersja tytułu wyjdzie dopiero w 2023 roku; niestety jak na razie twórcy nie podali żadnej konkretnej daty.

Podsumowanie dotychczasowych prac utrzymano w dość charakterystycznym stylu. Widać, że w Larian – mimo presji ciążącej na studiu – nadal potrafią świetnie się bawić przy pracy. Z trzyminutowego video możemy się zatem dowiedzieć, co nowego powstało i jak zapowiada się całość. Jeśli nie możecie się doczekać, oczywiście można dołączyć już do rozgrywki w fazie early access. Tę uruchomiono w październiku 2020 roku i cieszy się całkiem dużym powodzeniem wśród graczy, a także bardzo pozytywnymi recenzjami na Steamie. To dobrze wróży pełnej wersji gry – zwłaszcza że twórcy będą teraz mieli nieco więcej czasu na dokończenie prac.

Samej serii Baldur’s Gate nie trzeba chyba szeroko omawiać. W pierwszą grę pod tym szyldem mogliśmy grać już w 1998 roku i z miejsca zdobyła wielu fanów. Ogromna popularność przyczyniła się do wydania kontynuacji, która ujrzała światło dzienne dwa lata później. Od razu mówiono także o trzeciej części, nad którą pracowano do 2003 roku; niestety XXI wiek nie okazał się zbyt łaskawy dla Wrót. Problemy finansowe oraz walka o prawa do gry sprawiły, że na nową odsłonę czekamy już od blisko 20 lat. Ostatecznie projekt trafił do Larian Studios i wszystko wskazuje na to, że Baldur’s Gate 3 wreszcie spotka zasłużona premiera – nawet jeśli musimy się w tej kwestii uzbroić w cierpliwość.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie