Tak wygląda Baldur’s Gate 3 na PlayStation 5. Premierowy zwiastun

Baldur's Gate 3
Newsy PS5

Larian Studios pokazało zwiastun Baldur’s Gate 3 na PlayStation 5. Materiał skupia się na sterowaniu w grze za pomocą pada DualSense.

Jeżeli nie możecie doczekać się premiery PeCetowego fenomenu ostatnich tygodni na PS5, mam dla Was dobrą wiadomość. Larian postanowiło nieco podgrzać atmosferę. W sieci pojawiły się nowy trailer, tym razem jednak skupiający się nie tylko na tym, co oferuje gra, ale i jak będzie to wyglądać w wydaniu na konsole.

Baldur’s Gate 3 szturmem zdobyło serca graczy na PC, a teraz kolej na użytkowników konsoli od “niebieskich”. Gra zadebiutuje na PS5 już 6 września 2023 roku, czyli za dwa dni. Nie musicie więc wiele czekać, aby dowiedzieć się, czemu ten tytuł okazał się tak udany. Aby nieco Was do tego zachęcić, Larian prezentuje sposób sterowania w grze za pomocą pada. Wygląda na to, że musimy niczym się martwić. Oczywiście to nie tylko pokaz DualSense w akcji, ale przede wszystkim zwiastun premierowy gry!

Warto jednak pochylić się nad paroma ekranami menu, które widać na trailerze. Larian nie bez powodu wrzuciło je do materiału. Wielu graczy martwiło się, że bogaty interfejs i mnóstwo opcji w grze nie będą sprzyjać kontrolerom. Deweloperzy mogli jednak przyłożyć się do konwersji, a DualSense finalnie niekoniecznie będzie ustępował myszce i klawiaturze.

Co ciekawe, gra wyjdzie też na Xbox Series X i S. Niestety, wersja na “mniejszą” konsolę będzie pozbawiona jednej, dość kluczowej funkcji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie