Baldur’s Gate 3 najwyżej ocenioną grą z 2023 na Metacriticu

Baldur's Gate 3 vs Zelda
Newsy PC PS5 Xbox Series

Recenzje cały czas napływają do serwisu, jednak na tę chwilę Baldur’s Gate 3 jest najlepiej ocenioną produkcją na portalu. Średnia ocen na stronie przebiła nawet największy hit tego roku – Zelda: Tears of the Kingdom.

W belgijskiej siedzibie Larian Studios niedługo zacznie brakować szampana. Od momentu premiery, ich najnowsze dzieło niemal codziennie pokonuje kolejną „magiczną” barierę. Już wydana 3 sierpnia wersja 1.0 spowodowała problemy z działaniem Steama u części użytkowników. Ogromną popularnością cieszą się także pre-ordery edycji na PlayStation 5, zaś w miniony weekend Baldur’s Gate 3 z marszu wbiło się do Top 10 najpopularniejszych gier w całej historii Steama. W szczytowym momencie, w trzecią część kultowej serii grało ponad 800 tysięcy osób jednocześnie!

Widać że gracze i recenzenci docenili produkcję, która jest dopracowana na premierę oraz nie korzysta z mikropłatności. W chwili pisania tego newsa Baldur’s Gate 3 ma najwyższy indeks ocen zarówno wśród recenzentów (97), jak i graczy (9.3). Rywalizacja o tytuł „Gry roku” jest wyjątkowo zaciekła, aczkolwiek nie zapominajmy iż w najbliższej przyszłości do naszych rąk trafią jeszcze takie tytuły jak Starfield (6 września), Lords of the Fallen (13 września), czy Spider-Man 2 (20 października). Aktualnie ranking gier na Metacritic wygląda następująco:

  1. Baldur’s Gate 3 – 97 (PC)
  2. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – 96 (Switch)
  3. Metroid Prime Remastered – 94 (Switch)
  4. The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition – 94 (Xbox Series X/S)
  5. Tetris Effect: Connected – 93 (PlayStation 5)

Trzeba przyznać, że rok 2023 prezentuje się naprawdę ciekawie pod kątem interesujących gier i możemy jedynie narzekać na swoistą „klęskę urodzaju”. Już dawno w przeciągu 12 miesięcy nie pojawiło się tak wielu pretendentów na miano najlepszej gry. A waszym zdaniem kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie