Baldur’s Gate 3 ma aktora wyłącznie od dźwięków seksu. “Wy mali napaleni zboczeńcy… myślicie o mnie”

Baldur's Gate 3 ma aktora od dźwięków seksu.
Newsy PC PS5

Baldur’s Gate 3 może być jedną z najbardziej “rozerotyzowanych” gier w ostatnim czasie. Larian zatrudniło nawet osobnego aktora.

Baldur’s Gate 3 to kolejny ewenement tego roku. Jasne, można się było domyślić, że dostaniemy grę, która okaże się jedną z największych premier tego roku. Tyle że chyba mało kto spodziewał się aż tak gigantycznej premiery! Twórcy mogą zawdzięczać to samym sobie – wydali po prostu świetną produkcję, która oferuje gigantyczną ilość contentu.

BG3 to także zaskakująco “erotyczna” gra. Już wcześniej głośno było o pewnej scenie z niedźwiedziem, przez którą deweloperzy dostali bana. Później okazało się, że podobnych fragmentów jest o wiele więcej i tak naprawdę gracz może romansować z naprawdę sporą liczbą postaci. Studio zatrudniło nawet koordynatorów scen intymnych (wzorując się na współczesnych filmach w Hollywood), aby sami aktorzy nie czuli się “fuj”.

Baldur’s Gate 3 z osobnym aktorem do dźwięków seksu

Teraz okazało się, że Larian miało nawet osobnego aktora głosowego od erotycznych odgłosów. To Alex Jordan, który wystąpił w dziesiątkach popularnych pozycji – niedawno mogliśmy go usłyszeć m.in. w Atomic Heart, Amnesia: The Bunker, Trine 4 czy WH40k: Darktide. W Baldur’s Gate zaproponowano mu jednak dość nieoczywistą rolę.

Studio, z którym dużo pracowałem, przyszło do mnie. Zapytali: “Czy chcesz wystąpić w Baldur’s Gate 3?”. Odpowiedziałem: “Oczywiście, że chcę wystąpić w Baldur’s Gate 3. Kto nie chciałby wystąpić w Baldur’s Gate 3? Ale to już trochę blisko premiery, prawda? Jaka jest rola?”. Odpowiedzieli: “Nie, nie, to nie jest rola. Obawiam się, że skończyliśmy nagrywać wszystkie te rzeczy. Nie, potrzebujemy dźwięków seksu. Czy chcesz przyjść i zrobić dźwięki seksu?”.

– opisuje na filmie Alex Jordan
@alexjordanvoiceactor #baldursgate3 #voiceactor #voiceover #videogames ♬ original sound – Alex Jordan

Jordan zgodził się, ale podobno “było bardzo niezręcznie”. Wydawał wiele dziwnych dźwięków, a nawet często całował swoją dłoń. W pewien sposób to dość niewdzięczna fucha, ale aktor dostrzegł drugą stronę medalu.

Myślicie o tym. Rozmyślacie o tym, gdy biegacie w kółko, wy mali napaleni zboczeńcy, z waszym małym perwersyjnym role-play’em, jurni dranie. Myślicie o mnie.

– podkreśla aktor

No cóż… Trochę w tym prawdy jest. Jeżeli więc będzie następnym razem kochać się z kimś w BG3, nie zapominajcie, komu zawdzięczacie oprawę audio.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie