Nie tylko seks z niedźwiedziem. Baldur’s Gate 3 zaoferuje sporo rzeczy “dla dorosłych”

Baldur's Gate 3 zaoferuje sporo zawartości
Newsy PC PS5

Głośno już było o scenie seksu z niedźwiedziem, ale Baldur’s Gate 3 nie będzie bazowało wyłącznie na tej formie szokowania. W grze znajdzie się sporo podobnych scen.

W sieci pojawiła się ocena kategorii wiekowej Baldur’s Gate 3 nadana przez amerykańskie ESRB. Gra otrzymała znaczek “M”, czyli od 17 lat, co oznacza, iż przeznaczona jest dla dorosłych użytkowników. Jeśli mam być szczery, zupełnie nie tego się spodziewałem. Z drugiej jednak strony już wcześniej głośno było o co najmniej “dziwnej” scenie intymnej między magiem zaklętym w niedźwiedzia a głównym bohaterem gry. Więcej o sprawie pisaliśmy w tym tekście.

Reszta zawartości dla dorosłych raczej nie będzie aż tak kontrowersyjna (tym bardziej że tamta scena sama w sobie powstała niejako w formie żartu). Mimo wszystko w Baldur’s Gate 3 będzie dużo miejsca na lekką erotykę, brutalne i sugestywne sceny, krwawe potyczki, a także trochę przekleństw. Poniżej przedstawiam dokładny opis kategorii wiekowej utworzony przez ESRB.

Gracze używają ataków bronią i magicznych zaklęć (np. trujący spray, ognisty bełt), aby pokonać człekopodobnych wrogów i fantastyczne stworzenia (np. demony, gobliny, chochliki). Bitwy są czasami chaotyczne, z odgłosami uderzeń, okrzykami bólu i eksplozjami; niektóre ataki są przedstawione z perspektywy trzeciej osoby. Postacie emitują efekty rozprysku krwi po trafieniu, pozostawiając duże plamy na ziemi. Kilka obszarów przedstawia okaleczone/rozczłonkowane zwłoki z odsłoniętymi wnętrznościami. Scenki przerywnikowe zawierają bardziej intensywną przemoc i gore: mężczyzna ścięty poza ekranem, z odciętą głową uniesioną do góry; kobieta wypatroszona, z odsłoniętymi wnętrznościami; odsłonięty mózg postaci wyjęty z czaszki; wydłubane oczy związanego mężczyzny. W jednej sekwencji gracze dokonują wyborów dialogowych, aby określić metodę przemocy podczas wydobywania informacji od więźnia (np. gorący pogrzebacz w udo; kolba włóczni w pachwinę; usuwanie paznokci); większość z tych aktów odbywa się poza ekranem, ponieważ więzień reaguje na ból.

– opisuje agencja wiekowa

Baldur’s Gate 3 nie będzie tylko brutalne

To jednak nie wszystko. Powyższy fragment dotyczy raczej brutalnych scen, które miejscami faktycznie mogą nieco zaskoczyć. ESRB zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w grze pojawi się nagość. Sceny seksu też będą, o czym zresztą było wiadomo już wcześniej.

Gra zawiera sceny nagości: postacie z odsłoniętymi piersiami, pośladkami i genitaliami. Kilka sekwencji przedstawia postacie topless angażujące się w krótką aktywność seksualną (np. ustawianie głowy postaci nad obszarem krocza partnera; przesuwanie rąk postaci w kierunku krocza partnera); akty seksualne są przedstawiane poza ekranem lub z zasłoniętymi kątami kamery. Jedna sekwencja przedstawia nagą parę na plaży na chwilę przed podjęciem aktywności seksualnej – kamera przesuwa się w górę, a scena zanika. W grze padają słowa “f*k”, “sht” i “c*ck”.

– wyjaśnia ESRB

Brzmi dość… ostro. Jeżeli czujecie się zainteresowani, sprawdzicie to wszystko w akcji już 3 sierpnia na PC lub 6 września na PS5. Gra od 2020 roku dostępna jest również w formie wczesnego dostępu jedynie na PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie