Avatar: Frontiers of Pandora opóźnione. Ubisoft przesuwa premierę dwóch gier

Avatar: Frontiers of Pandora przesunięte. Ubisoft opóźnia dwie gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ubisoft przekazał, że dwie nadchodzące gry ukażą się później. Największą premierą z pewnością będzie Avatar: Frontiers of Pandora, które nie trafi do graczy w 2022 roku.

W grudniu bieżącego roku do kin wchodzi wielce oczekiwany blockbuster od Jamesa Camerona. Avatar: The Way of Water, bo o nim mowa, ma być kontynuacją ponadczasowego hitu z 2009 roku. Premierze filmu miała towarzyszyć premiera gry, ale Ubisoft przekazał smutne rewelacje.

Firma podkreśla, że tytuł mający ukazać się w tym roku, wyjdzie na początku roku fiskalnego 2023. Oznacza to, iż najwcześniej możemy liczyć na premierę w kwietniu przyszłego roku. Deweloperzy potrzebują czasu, aby dopracować tytuł, który ma w końcu być „grą AAAA”.

Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie najnowocześniejszych, wciągających doświadczeń, które w pełni wykorzystują technologię następnej generacji, ponieważ ta niesamowita, globalna marka rozrywkowa stanowi dla Ubisoftu ogromną, wieloletnią szansę.

– zaznacza firma w komunikacie cytowanym przez VGC

Deweloperzy przyznali, że nie tylko na Avatara przyjdzie nam dłużej czekać. Kolejną opóźnioną produkcją ma być jeszcze niezapowiedziana „mniejsza gra kategorii premium”. Z takimi mało konkretnymi informacjami wiemy jednak, iż tytuł ten ukaże się między 2023 a 2024 rokiem, a nie między 2022 a 2023, jak początkowo zakładano. Niektórzy spekulują, iż może tak naprawdę chodzić o mniejszą grę z serii Assassin’s Creed, ale Ubi milczy.

Podczas gdy ten dodatkowy czas na rozwój jest odzwierciedleniem obecnych ograniczeń w produkcji w całej branży, ciężko pracujemy nad stworzeniem najbardziej efektywnych warunków pracy, aby zapewnić zarówno elastyczność dla naszych zespołów, jak i wysoką produktywność podczas dostarczania najlepszych doświadczeń dla graczy.

– wyjaśnia Ubisoft

Avatar: Frontiers of Pandora trafi więc do graczy na PC, Xbox Series i PS5, Stadia i Luna w 2023 roku. Nad grą pracuje Massive Entertainment przy wsparciu innych deweloperów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie