Ubisoft przygotowuje pozycję AAAA. Avatar: Frontiers of Pandora jako gra z „jeszcze wyższej półki”

Avatar: Frontiers of Pandora jako gra AAAA od Ubisoft
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ponownie wracamy do tematu „gier AAAA”. Jeden z pracowników Ubisoftu określił w ten sposób zbliżające się Avatar: Frontiers of Pandora. Co to w ogóle znaczy?

Wielu fanów kinowego obrazu Avatar wyczekuje obecnie kontynuacji, która faktycznie ma niebawem zadebiutować. Do tego Ubisoft przygotowuje kolejną grę z serii, tym razem niezwiązaną z opartą na filmowym pierwowzorze produkcją. Avatar: Frontiers of Pandora ma zaoferować naprawdę sporo, jeżeli wierzyć twórcom.

Tym bardziej że ponownie wracamy do dywagacji na temat istoty gier AAAA. Na profilu jednego z pracowników Ubi w serwisie LinkedIn, niejakiego Hugo Castela, czytamy o pozycjach, w których powstawanie jest zaangażowany. Asystent kierownika produktu zaznaczył, że w jego portfolio znajdziemy „Udział w planie wydania Avatar: Frontiers of Pandora (AAAA) we współpracy z Disney i Lightstorm”.

Ku przypomnieniu – ilość literek „A” oznacza w przypadku gier wideo zazwyczaj budżet produkcji. Dlatego też ciężko powiązać to z jakąkolwiek „nową jakością”, a samo w sobie jest to informacja ważniejsza dla producentów czy inwestorów niż samych graczy. Teoretycznie może to zostać powiązane z tym, co gra zaoferuje, ale warto pamiętać, że w ostatnim czasie koszty produkcji gier wideo znacząco wzrosły.

Co ciekawe, Avatar określany mianem AAAA to niejedyna taka pozycja, która niedługo może się ukazać. Horror The Callisto Protocol również zajawiany jest w ten sposób, do czego już wcześniej się odniosłem, ostudzając oczekiwania graczy. Ubi szykuje również jeszcze jedną pozycję z „jeszcze wyższej półki”. Mowa o Beyond Good & Evil 2, które… niby gdzieś tam wciąż powstaje.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie