Atak hakerów! Wykradli dane użytkowników PlayStation Network, Origin, Facebooka…

Lepiej brać się za zmianę haseł.

Hakerzy z grupy DerpTrolling pochwalili się swoim najnowszym osiągnięciem, za które pochwał raczej nie zbiorą. Chodzi o włam do serwisów oraz usług sieciowych, z których skradziono dane użytkowników. Część z nich pojawiła się w serwisie Pastebin. Wyciekło m.in. 2131 loginów wraz z hasłami do PSN, 1743 do Windows Live oraz 2000 danych do logowania w usługach firmy 2K – czytamy na łamach portalu cnet.


Hakerzy z DerpTrolling przyznali się również do ataku na serwery Blizzarda. Posłużono się metodą DDoS. Na czym to polega? Tłumaczyliśmy w tym newsie.

Mamy 800 000 kont 2K i 500 000 danych z kart kredytowych. We wszystkich naszych akcjach zebraliśmy w sumie dane zawierające około 7 milionów loginów oraz haseł. Mamy około 2 miliony kont Comcast, 620 000 kont na Twittera, 1,2 miliona danych logowania na domeny CIA, 200 000 danych kont Windows Live, 3 miliony kont na Facebooku, 1,7 miliona kont na EA Origin itd. – informują hakerzy.

Grupa DerpTrolling tłumaczy, że nikomu krzywdy nie zamierzają robić. Chcą jedynie zwrócić uwagę wielkich korporacji na słabe zabezpieczenia, które wcale nie chronią naszej prywatności.

Jakkolwiek by było, lepiej pozmieniać loginy oraz hasła we wspomnianych serwisach…

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Maciej ‘Pitowak’ Szymański

    W sumie to lepiej ze im się udało, pokazali nam ze każdy przy użyciu zwykłego DDoSa może zajebac nam konto etc.
    Btw. Nawet na konta CIA się włamali….to powinien być znak że coś jednak należy z zabezpieczeniami zrobić

5 Shares
Share5
+1
Tweet