Assetto Corsa ozłocona! Na Xbox One również w 1080p

Konsolowa wersja symulatora coraz bliżej.

Wydawnictwo Techland, oficjalny partner 505 Games na rynku polskim, informuje, że symulator Assetto Corsa uzyskał status gold mastera. Tym samym została potwierdzona data premiery 26 sierpnia 2016 oraz rozdzielczość 1080p na obydwu konsolach: Xbox One i PlayStation 4. Z tej okazji prezentujemy najnowszy zwiastun „Niepowtarzalny Maserati Levante”, który zadebiutuje w grze.

Kunos Simulazioni przy Assetto Corsa za nadrzędny cel postawiło sobie stworzenie maksymalnie realistycznego symulatora wyścigów samochodowych. Gracz odczuwa faktyczną różnicę w prowadzeniu aut różnych marek. Twórcy symulatora blisko współpracują z czołowymi producentami samochodów m.in. z Ferrari czy Porsche. Ta druga marka wraca do realistycznej gry wyścigowej po ponad dekadzie nieobecności. Precyzję oraz kunszt deweloperów gry dostrzegła także firma Maserati i zainicjowała wprowadzenie do produkcji swojego najnowszego osiągnięcia, czyli ekskluzywnego samochodu typu SUV – Maserati Levante.

Assetto Corsa będzie też dostępne w limitowanej edycji premierowej – Prestige Edition. Premierowy nakład będzie wzbogacony o darmowy bonus – Prestige Pack. Pod tajemniczą nazwą kryje się 9 niesamowitych samochodów. Prestige Edition będzie dostępna dokładnie w tej samej cenie, co wydanie standardowe (219,90 zł). Ilość gier jest ograniczona, tylko do wyczerpania zapasów.

Assetto Corsa
Assetto Corsa

Assetto Corsa – premiera już 26 sierpnia. Gra będzie dostępna na rynku w polskiej wersji kinowej, na platformie PlayStation 4 oraz Xbox One w cenie 219,90 zł.

Źródło: Techland

Assetto Corsa z nowym torem i czerwonymi diabłami

Posiadacze symulatora Assetto Corsa mogą zaopatrywać się od połowy lipca w dodatek Red Pack, dodający do gry przede wszystkim nowe samochody i jak sama nazwa pakieciku wskazuje, wszystkie w odcieniach czerwieni. Żeby poszaleć nimi na torze, trzeba zapłacić niecałe 10 euro, czyli około 44 zł. Co w zestawie?

  • Ferrari SF-15T
  • Ferrari F138
  • Ferrari 488 GT3
  • Maserati 250F 6C
  • Maserati 250F T2 12C
  • Maserati GranTurismo MC GT4
  • Lamborghini Aventador SuperVeloce

Wszystkie samochody przetestujemy na nowej trasie, również dodanej do Assetto Corsa wraz z omawianymDLC. To australijski tor Spielberg RedBull Ring. Przypominamy, że wyścigi od studia Kunos Simulazioni zadebiutują 26 sierpnia na konsolach PlayStation 4 i Xbox One i będą już zaopatrzone w dodatek Red Pack.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: